Střelecké rekordy (109 vstřelených gólů dává neuvěřitelný průměr 4,03 na jeden zápas!) ji jsou zatím k ničemu, určitě by je ráda vyměnila za nějaký ten mistrovský bodík, který ji chybí v boji o postup do vytoužené divize.

Jednobodový náskok v čele tabulky si totiž udržela Nová Paka, i když vzhlížela k duelu se čtvrtým Broumovem s určitými obavami. Vždyť Broumov spolu Českou Skalici jí jako jediné dva celky dokázaly na podzim porazit. Tentokrát se však favorit zaskočit nenechal, v herně vyrovnaném duelu rozhodla jeho efektivnější koncovka. Tradičně se o ni postaral tandem Král – Bažík, který herní kvalitou výrazně vyčnívá nad ostatní.

Velkou pozornost poutaly zápasy soupeřů z opačného pólu tabulky. Duel dvaadvacetibodových sousedů v tabulce skončil nečekaným debaklem domácí Jaroměře s béčkem Náchoda/Deštného 2:7. Jaroměř vyšla naprázdno už potřetí v řadě a vše nasvědčuje tomu, že to bude právě ona, kdo bude s velkým napětím sledovat záchranářské práce Týniště v divizi.

Při jeho sestupu by přebor s největší pravděpodobností opustila spolu s kandidátem sestupu č. 1 Červeným Kostelcem právě ona. Závěr náchodského derby připomínal přestřelku u Little Big Hornu – v posledních dvaceti minutách padlo pět gólů, v intervalu 85. – 88. min. dokonce tři! Zajímavé je, že podzimní vzájemný zápas přinesl rovněž devět gólů a opět vyhrál Náchod – 26. října 2008 ve 12. kole 6:3!

Zdá se, že Doudleby i Lhota i přes nedělní prohry balanc na tenkém sestupovém ledě ustojí. Událostí kola je hattrick záložníka Nového Hradce Romana Kyrala. Ten v sobotu, v den svých jedenačtyřicetin(!), dal doma Jičínu tři góly za pouhých 21 minut! A to se před časem už pomalu adaptoval na trenérskou práci (Miličeves), přemluvili ho však k aktivnímu hraní v Třebechovicích, odkud v zimě přišel hostovat na Nový Hradec, kde dal na jaře pět gólů.