Těžší úkol čekal fotbalisty Trutnova, vždyť Červený Kostelec je doma suverénem a od začátku sezony zde neztratil ani bod. To už je ovšem zapomenuto, domácí fandové museli skousnout první neúspěch v podobě čtyřgólové porážky. Takový rozdíl je pro nováčka hodně krutý.

Libčany odjížděly k důležitému zápasu s obavou, vždyť právě Jaroměř dokázala minulou neděli porazit Trutnov na jeho hřišti!  Zápas byl vyrovnaný, domácí nedokázali v první půlhodině proměnit šance a těsně před přestávkou inkasovali. Zkušení hosté po změně stran už průběh hry kontrolovali. Tříbodovou pečeť dali v poslední minutě utkání.

Hořice se na novobydžovské umělce zhluboka nadechly čerstvého vzduchu. Proti domácí divizní rezervě byly o poznání bojovnější a v koncovce důraznější. Je to sice jejich teprve druhá jarní výhra, v tabulkové „sestupové konstelaci" však veledůležitá!

„Věřím, že nás tohle vítězství nakopne a závěr sezony, který bude ještě hodně dramatický, zvládneme. Pro větší herní klid bychom potřebovali mít zdravé oba útočníky, vepředu musíme improvizovat," řekl hořický kouč Pavel Matějka.

Podruhé na jaře vyhrály i Lázně Bělohrad, které na 14. místě odskočily o dva body od České Skalice. V derby proti Jičínu (300 diváků!) si domácí tři body zasloužili, o jejich dvougólové výhře rozhodly standardní situace.

Českou Skalici táhnou za záchranou zejména góly Diviše (na jaře už 12!). Tentokrát však jeho dvě trefy na plný zisk nestačily a duel s Týništěm skončil zaslouženou remízou. Do přestávky byli domácí lepší a trefili i tyč. Druhé dějství se hrálo podle týnišťských not, hosté v poslední pětiminutovce „zamordovali " dvě tutovky.

Vynikající jízda Kratonoh pokračuje, bodově úspěšnější jsou na jaře jen oba tabulkoví lídři (Libčany 26, Trutnov 21, Kratonohy 20). Svěřenci trenéra Karla Vítka touží po záchraně a na hřišti je to znát v každém utkání. Jejich výhra nad Broumovem byla zasloužená, řada šancí zůstala nevyužitá a hosté zlobili jen při standardních situacích.

V hradeckém derby získala Slavia ve svém novohradeckém azylu historicky první vítězství nad kuklenským rivalem. Na těžkém terénu měla v utkání plném osobních střetů  více ze hry. Pro Olympii zápas nešťastně začal i skončil: ve 2. min. jí rozhodčí neuznal gól a v 89. min, v době jejího velkého tlaku a snahy o vyrovnání, inkasovala potřetí.

V Rychnově nebylo od úvodního hvizdu co řešit, topící se Dvůr Králové B dal gól až dvě minuty před koncem. Výsledek 9:1 je nejvýraznějším rozdílem celé sezony, i v dalším desetigólovém výsledku mají „prsty" fotbalisté Dvora (20. kolo DK B – Trutnov 2:8).   (fr)

Potlesk

To byla kanonáda! Rychnovští střelci si vychutnali béčko divizního Dvora Králové. Zajíček dal za 67 minut čtyři góly a Počtýnský za šestadvacet minut tři. Absolutní střelecký primát letos drží trutnovský Holubec s pěti góly do sítě nového Bydžova (7:0 – 14. kolo), šestkrát registrujeme čtyři góly v jednom utkání, hattricků pak šestnáct.

Okamžik kola

Divizní noty. Oba tabulkoví lídři svoje utkání venku vyhráli bez inkasovaného gólu a v závěrečných pěti kolech mají i podobný los. Trutnov hraje doma se Slavií Hradec, Č. Skalicí a Rychnovem a venku v Kratonohách a Novém Bydžově; Libčany doma hostí Č. Kostelec, Kratonohy a Nový Bydžov a cestují do Hradce na Slavii a do České  Skalice.

Střelci

27 branek – M. Vít (Červený Kostelec), 20 – Škoda (Jaroměř), 19 – Rychecký (L. Bělohrad), 16 – Trnka (Olympia HK), 15 – Merganc (Týniště), Diviš (Č. Skalice), Kamitz, 13 – Holubec (oba Trutnov), Vacek (Jičín), 12 – Čech, 11 – Lesák (Kratonohy), Zajíček (Rychnov).

Nejlepší jedenáctky krajského přeboru

Nejlepší jedenáctky podle Deníku ze zápasů 17. až 19. kola krajského přeboru, které byly dohrávány v náhradním termínu.

17. kolo: Krunčík (Č. Skalice) – Kučera (Libčany), Mařas (Olympia), Veselý  (Slavia) – Klouda (Libčany), Lán (Slavia), Lesák (Kratonohy), Holubec  (Trutnov) – Rychecký (Lázně Bělohrad), Trnka (Olympia), Sedláček (Č. Skalice).

18. kolo: Mašek (Slavia) – Plašil (Týniště n. O.), Homoláč (Libčany),
Rubeš  (Hořice) – Počtýnský (Rychnov n. K.), Diviš (Č. Skalice), Lacina (Hořice), Kamitz  (Trutnov) – M. Vít (Č. Kostelec), Trnka (Olympia), Škoda (Jaroměř).

19. kolo: Puš (Jičín) – Petrů (Č. Kostelec), Bělka (Olympia), Řeháček (Jičín) – Belák (Č. Skalice), Semerád (Rychnov n. K.), Ujec (Libčany), Hruška (Olympia) – Lacina (Hořice), Lesák (Kratonohy), Martínek (Č. Kostelec).