Po ztrátách Jičína, Červeného Kostelce a Týniště se boj o 1. místo v tabulce úží na Trutnov a Libčany, zato „sestupový peloton" pohlcuje už i Hořice.

Trutnov napravil domácí kolaps s Jaroměří a v Hořicích, už s útočníkem Holubcem, podle očekávání vyhrál. Domácím chyběli čtyři hráči základní sestavy a soupeře moc nezlobili. Ztráta je tlačí dolů, už se nebezpečně blíží ke skupině bojující o bytí a nebytí v nejvyšší krajské soutěži.

Těžký zápas mají za sebou i Libčany, které v Rychnově nad Kněžnou soupeře srazily do kolen druhým gólem v minutovém nastavení první půle. Po hodině vedly už 3:0, domácí se v koncovce prosadili až v samém závěru a dvěma góly výsledek jen korigovali.

Červený Kostelec už podruhé při výjezdu do krajského města bodově ostrouhal. Po prohře na Olympii přišel o tři body na Novém Hradci se Slávií šest minut před koncem.

Nečekaný debakl utrpěl Jičín v Novém Bydžově, divizní béčko vystavělo konečný šestigólový úspěch na důsledné defenzívě a rychlých protiútocích. S jejich jednoduchou kombinací v pohybu  si jičínská obrana nevěděla rady a nestíhala.

Týniště je spolu s Červeným Kostelcem jediným týmem, který doma v letošní sezoně ještě neprohrál. Body však ztrácí – sedmkrát zde remizoval. Tentokrát s hradeckou Olympií. Stejně jako v duelu s Trutnovem se gólu diváci nedočkali. Domácí trefili břevno a pak nevyužili padesátiminutovou přesilovku po vyloučení hostujícího Hrušky, který ve 40. minutě zbytečně oplácel faulem u postranní čáry.

Vědomí důležitosti záchranářského zápasu svazovalo fotbalistům České Skalice i Lázní Bělohrad nohy, a tak nervozita přebíjela kvalitu. Konečná  remíza (viz rubrika Okamžik kola) je ztrátou pro domácí, kteří jsou na jaře jedním z nejúspěšnějších týmů (4 – 4 – 1, 25:17). „Před zápasem jsem věřil, že vyhrajeme, ale pak jsem byl rád za zachráněnou remízu," řekl domácí trenér Miloš Killar. „Samozřejmě budeme bojovat dál, přebor zachránit chceme. Uvidíme, jak dopadne divize, kde se to může vyvinout pro náš přebor nepříznivě". Výsledkově se po šestibodovém podzimu daří i Kratonohám, které  výhrou nad Jaroměří navýšily jarní zisk na 17 bodů. Sebevědomí hostů, kteří minule nečekaně loupili v Trutnově, brzy vyprchalo, domácí po padesáti minutách vedli 3:0.

Beznadějně poslední Dvůr Králové B proti Broumovu dvakrát vedl, ale nakonec hubený pětibodový zisk v domácím prostředí z podzimu (Rychnov 4:1, Kratonohy 1:1, Česká Skalice 3:3) nerozšířil a v komentáři k utkání na www.khfotbal.cz si stěžoval na „katastrofální výkon rozhodčích".   (fr)

Okamžik kola

Penaltová hektika. Velké drama přinesl závěr utkání Česká Skalice – Lázně Bělohrad. Za stavu 1:1 dvě minuty před koncem řešil brankář Krunčík brejk hostů  faulem, viděl červenou kartu a Černý dal z penalty na 1:2. V poslední minutě však ve vápně faulovali i hosté a domácí kanonýr Diviš z penalty vyrovnal na konečných 2:2.

Pískot

Červená Olympia. Nejvíce červených karet viděli hráči hradecké Olympie – v oslabení dohrávali už sedmkrát. Na jaře musí už podruhé před disciplinárku Hruška, který byl vyloučen pět minut před přestávkou v Týništi a pykal i po vypjatém utkání v Jičíně. Na podzim dvakrát nedohrál i Kabeláč.