V sobotu v 8 hodin ráno se odehraje první zápas. V neděli 1. března, před třetí hodinou odpoledne, se dohraje ten poslední.
Celkový počet přípravných fotbalových duelů se vyšplhá na číslo padesát šest.

Pořádně nabitý bude letošní první ročník turnaje na hřišti s umělým povrchem v Trutnově, nesoucí název Krkonošská zimní liga 2009.
„Už jen podle obsazení je vidět, že to bude po dlouhé době v našich končinách slušně obsazený turnaj,“ říká Jan Jelínek, trenér Hostinného, aktuálně druhého nejlepšího celku v okresním přeboru.

Jeho tým zasáhne do bojů ve skupině B, kde se vedle dalších dvou účastníků z nejvyšší okresní soutěže představí i pět mančaftů, hrající 1.B třídu. Kvalitnější osmička mužstev by měla být k viděni ve druhé skupině. Účastníky áčka tvoří fotbalisté, kteří nastupují v krajském přeboru a 1.A třídě.
Zápasy z obou skupin se budou hrát na přeskáčku, sedm sobot po sobě. „Zajímavé jsou i časy utkání,“ usměje se kouč Úpice Zbyněk Finger. Na trutnovské umělce totiž bude živo už od osmé hodiny ranní a naopak poslední zápas bude končit před půl desátou večer. „Konečně snad bude ale terén natolik dobrý, aby se dal hrát fotbal i teď v zimě,“ pochvaluje si Finger nové podmínky, které výstavba hřiště s umělou trávou v Trutnově nabízí.

účastníci turnaje

Skupina A: Trutnov, Česká Skalice, Červený Kostelec, Broumov, Jaroměř, Vrchlabí, Dvůr Králové B, Trutnov B

Skupina B: Horní Staré Město, Janské Lázně, Úpice, Lánov, Rudník, Žacléř, Mladé Buky, Hostinné.

Rozpis zápasů turnaje naleznete ZDE!