FKP Turnov B – Višňová 2:0 (1:0)

Turnov B do jarní části vstoupil famózně a sbírá jeden bod za druhým. Ve středeční dohrávce proti Višňové měl jednoznačně navrch a nebýt zejména střelecké impotence Vavřicha, Jana Škréty nebo Korčeka, mohlo být vítězství mnohem vyšší. Mrzet je však zahozené šance nemusely, prosadili se totiž po standardce Matoušek a z úniku Nahodil.

„Měli jsme jednoznačně navrch. Myslím, že jsme tak 80 % času drželi míč a je jen škoda, že jsme výhru nepojistili dříve, protože jsme měli opravdu hodně šancí. Nejlepší výkon pod mým vedením," pochvaloval si kouč Josef Petřík.

Fakta – branky: 28. Matoušek, 67. Nahodil. Rozhodčí: Rais. Bez karet. Diváků: 60. FK Pěnčín/Turnov B: Hyka – Eichler (87. Šteffan), Matoušek, Nahodil, Čermák – Bezemek, Korček, J. Škréta, Randák (70. Dlouhý) – Zdražil, Vavřich (72. Poláček).

Košťálov – Doubí 0:2 (0:1)

Pro domácí byl tento zápas doslova existenčním. Utkání proti též akutně ohroženému Doubí jim ale totálně nevyšlo. Hlavně v útočné fázi byli Košťálovští takřka bezzubí. Motor záložní řady Poledník se snažil jak mohl, ale sám na vše nestačil. Platonický tlak sice občas Košťálovští měli, ale zakončení dlouho nepřicházelo. Hostům naopak vyšla akce ve 34. minutě, kdy zaváhání Sádka potrestal lobem přes jinak skvělého Průchu Hubka – 0:1. Pak sice mohl srovnat Tulach, ale excelentní zákrok předvedl gólman hostí. Hned po změně stran se parta Jana Broschinského navíc radovala podruhé a s domácími to vypadalo zle. Navíc se nedokázali dostat do tempa, jedinou šanci poslal Piry do tyče.

„Bohužel se nám v útoku, i přes veškerou snahu, nedařilo. Zápas nám vůbec nevyšel. S tím, co jsme předvedli, nemáme v krajském přeboru opravdu, co dělat. Naše situace už je kritická," řekl vedoucí FK Košťálov Michal Baudyš.

Fakta – branky: 34. Hubka, 46. Brauner. Rozhodčí: Milner. ŽK: 3:2. Diváků: 150. FK Košťálov: Průcha – Grafek, A. Sádek (46. I. Móro), Piry, A. Koldovský – Otmar, Poledník, Cerman, Sádek – Zboroň, T. Tulach (59. Kmínek), Poledník – Tulach, Zboroň.

Pěnčín – Jablonec n. J. 2:7 (2:5)

Duel třetího s prvním nakonec skončil neuvěřitelnou kanonádou. Pěnčín přitom dvakrát vedl zásluhou Chlomka, když těžil z chyb obranné řady lídra. Pak ale převzali Jablonečtí režii a duel zcela ovládli. Dokázali vždy rychle srovnat a střelecký koncert předvedl Bláha. Už do půle stihl nasázet domácím hattrick, a když pak Pěnčín přišel o vyloučeného Hlubučka, bylo prakticky po zápase. Bláha přidal další dva góly a jednoznačně se pasoval do role hvězdy utkání.

„Nezačali jsme úplně dobře a domácí těžili z našich chyb. Dali dvě branky, navíc nastřelili břevno. My jsme hráli bez tří hráčů základu, ale postupem času jsme se srovnali a měli jsme jasně navrch. Drželi jsme balon a paradoxně jsme asi ty největší šance ještě zahazovali. Kuriozitou je, že kdyby se na tréninku nezranil Holman mladší, Bláha by byl na lavičce. Jsme ale rádi, že si takto řekl o místo," pochvaloval si vedoucí Jablonce David Holman.

Fakta – branky: 7. a 20. Chlomek – 18., 39., 41., 53. a 60.,Bláha, 26. Paldus, 31. Barcuch. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 6:2. ČK: 1:0 (47. Hlubuček). Diváků: 100. Sokol Jablonec nad Jizerou: Hančil – P. Vrána, Šilhán, Vaneček (72. Nechanský), Bistiak – Barcuch (64. J. Vrána), Zonyga, Hrbek, Hájek – Paldus, Bláha (80. Exner).