Krajský přebor

Semily – Višňová 3:0 (0:0)

Branky: 55. Hurt, 63. Ježek, 89. Kočí. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 3:2. Diváků: 120. SK Semily: Koudelka – Hrmo, Brett, Nesvadba, Kočí – Vlach, Bína – Hurt (80. Vrchovský), Liška (46. Rumler), Hradecký (65. Hájek) – Ježek.

Domácí nastoupili se dvěma dorostenci v sestavě, v úvodním dějství jejich hra ale neprobíhala dle představ. I když měly Semily více ze hry, nedokázaly si vypracovat vyloženou brankovou příležitost.

Oživení přinesl příchod Rumlera na hřiště. Díky zvýšené aktivitě se domácí dostávali do šancí a i když Hrmo první tutovku spálil, ujala se kolora vedení díky Hurtovi. O chvíli později navíc duel prakticky rozhodl Ježek, a tak mohl být favorit v klidu. Skóre dotvořila pohledná rána Kočího.

„V prvním poločase nám chyběl pohyb, vepředu jsme si nevytvořili tlak, i když jsme byli na míči. Po prvním gólu z nás spadla nervozita a od té doby už to bylo podle představ. Jsme spokojení. Chválím defenzivu, kde vše fungovalo, jak mělo," pochvaloval si trenér Semil Miroslav Procházka.

Pěnčín-Turnov B – Chrastava 1:2 (0:0)

Branky: 65. Hurt – 81. Beneš, 83. M. Rozmajzl. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 7:2. Diváků: 200. Turnov B: Semenský – Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Kratochvíl – Kunst (35. Macháček), Korček, Randák, Hurt – Šulc, Dlouhý (55. Poláček).

V Pěnčíně se odehrál zajímavý zápas před pěknou diváckou kulisou. V úvodu byli lepší domácí hráči, kteří si vypracovali šanci díky Šulcovi. Ten však neuspěl. Následně Turnov B nastřelil i břevno, jeho aktivitu ale přibrzdilo vynucené střídání Kunsta.

Góly začaly padat až v poslední půlhodině. Nejprve se šťastně prosadil Hurt a domácí měli aspiranta na prvenství na lopatkách. V závěru si ale Chrastava vytvořila velký tlak a skóre díky Benešovi a Rozmajzlovi otočila, když už předtím několikrát vyhořela na Semenském.

„Je to krutá porážka, zápas měl skončit remízou. Nebyli jsme odměněni za snahu a bojovnost a doplatili jsme na individuální chyby, kdy jsme neuhlídali klíčové hráče soupeře. Vyhrál šťastnější," litoval kouč Turnova B Josef Petřík.

Doksy – Bozkov 4:1 (3:1)

Branky: 20. a 41. Záleský, 9. Vacek, 80. Věchet – 18. Aster. Rozhodčí: Kovářová. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (31. Prousek). Diváků: 150. Sokol Bozkov: Kanaval – Lidák, Tůma, Prousek, Plátek – Krejčík, Bém, Mazánek, Kobrle (62. Močkovský) – Aster, Červený.

Bozkovu se zápas vůbec nevydařil. Domácí hýřili aktivitou a pohybem, hosté hráli vlažně. Doksy se dostaly do vedení a, i když z ojedinělé šance brzy srovnal jarní střelec Aster, měly více ze hry. Hned za dvě minuty šly znovu do vedení a hosté zcela vypadli z role. Za pár okamžiků přišli o vyloučeného Prouska a děkovali Kanavalovi, že zlikvidoval penaltu. Na další pokus Záleského byl ale i on krátký.

Doksy byly výrazně lepší a Bozkov jen díky Kanavalovi držel přijatelný výsledek. Přesilovku domácí využili jen jednou, a tak soupeř odjel s ještě přijatelným výsledkem.

„Hbití domácí nám dělali velké problémy. Rozhodujícími okamžiky byly druhý gól a vyloučení. Hrát v deseti proti tak silnému soupeři je velmi složité. Přesto hráče chválím za bojovnost v 2. půli a za to, že to nezabalili," hledal pozitiva kouč Bozkova Milan Mayer.

Sedmihorky – Česká Lípa 2:1 (2:1)

Branky: 18. Marcel Špína, 33. Martin Špína – 7. Vodrážka. Rozhodčí: Horák. ŽK: 2:2. Diváků: 100. FK Sedmihorky: Masařík – Mach, Bakeš, Marek, Pařízek – Škréta (80. Čermák), Petrlák, Dvořák, Kroupa (80. Holý) – Martin Špína, Marcel Špína.

I když Sedmihorky vstoupily do souboje lépe, byli to hosté, kteří se radovali z úvodní trefy. Z nenápadné akce se prosadil Vodrážka, čímž domácí zaskočil. Dvořákovi svěřenci ale dál předváděli lepší výkon a trpělivě bušili na defenzivní vrata České Lípy. Vyrovnání přišlo po deseti minutách, když se po chybě nejisté obrany prosadil Marcel Špína. A když ho za 15 minut brankově napodobil i jeho bratr Martin, domácí rázem vedli.

Třetí uklidňovací trefa ale nepřicházela ani z těch největších šancí, a tak byl souboj otevřený až do závěru. Domácí si však vývoj hlídali a bezpečně utkání dovedli do vítězného konce.

„Hosté si vyloženou šanci nevypracovali, my jsme pojistku odmítli. Myslím, že naše výhra je spravedlivá, i když jsme se o ni strachovali až do konce," řekl k zápasu vedoucí Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Košťálov – Hrádek 1:0 (1:0)

Branka: 25. Cerman. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:3. Diváků: 120. Košťálov: Jakubičko – Poledník, Klazar, Grafek, Mach – Janata, Cerman, Piry (79. Fišar), Jisl – Havel (59. Sádek), Koldovský (72. Houžvička).

Existenční utkání Košťálov jednoznačně ovládl, zdramatizovala ho však jeho mizerná střelecká forma. Během první půle si domácí vypracovali až sedm tutových šancí, ale v těch největších zklamali třeba Janata nebo Koldovský s Hav-lem, kteří se neprosadili z těsné blízkosti. Druhý jmenovaný navíc ve 34. minutě neproměnil penaltu, když střelou mimo tyče nepotrestal faul na Cermana. Jediný gól tak hlavou zaznamenal před uplynutím půlhodiny právě nejlepší střelec domácích Cerman.

Takřka bezzubí hosté však zůstávali kvůli nepřesné koncovce soupeře ve hře až do konce. Nevypracovali si ale vážnější šanci a i když Košťálov po změně stran polevil, tři body si v důležitém záchranářském souboji připsal.

„Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, ale naše koncovka je žalostná. Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Soupeř si nevypracoval nic. Děkuji ale klukům za to, že zápas odmakali," řekl trenér Košťálova Miroslav Pálka.