„Slavili jsme hodně dlouho,“ smál se druhý den ráno po pohárovem úspěchu do telefonu kouč vítězů LIBOR MACHAČ, jenž výjimečně přišel ve čtvrtek do práce až na osmou.

Co pro váš klub znamená vítězství v okresním poháru?
Velký úspěch. Poprvé v historii jsme to vyhráli, takovou cenu v Libotově ještě nikdo nikdy nezískal. Jsme za to hrozně rádi.

Pohárová soutěž není povinná a většina týmů ji bojkotuje. Vy jste o něčem podobném před sezonou neuvažovali?
V žádném případě. Přihlašujeme se pravidelně. Je to perfektní příprava proti lepším mančaftům z vyšší třídy. Je to pro nás dobrá konfrontace a jsme rádi za každé takové utkání. Že se letos dostaneme tak daleko jsme nečekali, většinou končíme vždy v prvním kole.

Když jste pro první kolo dostali Žacléř, který zrovna spadl z 1. B třídy, zatímco vy jste nováček ve třetí třídě, co jste si před zápasem myslel?
Hlavní úkol jsme měli nedostat moc gólů. To, že jsme je porazili my 6:0, bylo obrovské překvapení pro všechny.

Postupně jste vyřadili tři týmy z okresního přeboru. Měli jste štěstí?
O štěstí to nebylo. Byla tam hra celého kolektivu a dařilo se nám.

Všechna tři utkání jste sehráli na domácím hřišti. Souhlasíte s tím, že to pro váš tým byla velká výhoda?
Určitě domácí prostředí sehrálo velkou roli. Bohužel máme špatný terén a soupeřům, kteří jsou zvyklí na lepší trávníky, moc nenahrává. Nám to naopak vyhovuje.

Ve finále jste vyhráli 5:0. To je na bitvu dvou nejlepších týmů docela omračující výsledek…
Tak, tak. Opět nečekaný výsledek. Mysleli jsme si, že soupeř z vyšší třídy bude hrát lepší fotbal. Utkání se mu však nepovedlo, docela nás zklamal. Od Libče to byl slabý výkon.

Jak jste pohárový triumf oslavili?
Slavili jsme hodně dlouho. (směje se)

Poslední otázka. Proč je vítěz okresního poháru v tabulce třetí třídy až na dvanáctém místě?
To bychom si právě už také přáli, odehrát takové zápasy jako v poháru i v té naší lize. Dá se říct, že v zápasech jsme také lepším týmem, ale neproměňujeme gólové šance. Doufám, že třetí třídu udržíme.