našeho Deníku jsme se podrobně věnovali divizní soutěži, dnes si stručně představíme regionální protagonisty úvodního kola všech krajských a okresních soutěžích.

Krajský přebor (1)

Také letos bude v nejvyšší oblastní soutěži působit jen jeden celek z Podkrkonoší. Vedení úpické Sparty o letní pauze nelenilo a ze svého klubu vytvořilo farmu divizního Náchoda. Tento krok by měl přinést rozšíření kádru a s ním i větší konkurenceschopnost v kvalitní soutěži.

Jak bude „nová Sparta" fungovat, to by mohl prozradit hned úvodní duel sezony. V neděli od 17 hodin se úpičtí fotbalisté představí na hřišti tradičně ambiciózní Jaroměře.

I. A třída (4)

Čtyři regionální zástupci v I. A třídě? To tady dlouho nebylo. Po jarním postupu trutnovské rezervy se však novinka stala skutkem, a tak bude soutěž nejen Krkonošským deníkem o to sledovanější. Podobně jako loni třemešenský Sokol, i Trutnov B by měl I. A třídu svojí kvalitou oživit.

Velké ambice hlásí Vrchlabí. Tamní zkušený tým provázaný talentovaným mládím vyhlásil snahu o postup do krajského přeboru a už v jarní části ročníku minulého kolektiv svými výkony ukázal, že by se odvážné cíle nemusely minout realitě. Vydobyté pozice jistě nebude chtít vyklidit Bílá Třemešná, loni třetí nejlepší celek soutěže.
Otazník visí nad úlohou královédvorské rezervy, jež se na jaře stěží zachránila a i nyní budou její výkony hodně závislé na zdravotním stavu divizního kádru. Totéž může platit u Trutnova B, tamní soupiska ale disponuje mnohem větším počtem hráčů.

I. B třída (6)

Zatímco v I. A třídě jeden podkrkonošský kolektiv přibyl, nejnižší krajská soutěž hlásí opak. Vedle posunu trutnovské rezervy o patro výš se do okresního přeboru po letech pakovaly Janské Lázně. Tuto dvojici v I. B třídě nahradil „jen" Trutnov C, který se tak pokusí navázat na loňská představení B mužstva.

Kde hledat favority? Na tuto otázku je těžké odpovědět. Všechny podkrkonošské celky si ale před novou sezonou dali stejný úkol. Na podzim skončit do 4. místa a zajistit si tak přesunem do skupiny o postup předem záchranu.

Okresní přebor (14)

Na své si o tomto víkendu přijdou také milovníci okresní kopané. Úvodní kolo elitní soutěže, přeboru, bude takřka celé odehráno již dnes. Vybrat jeden duel jako šlágr kola? To při pohledu na rozlosované dvojice snad ani nejde. Zajímavé souboje budou k vidění především ve Strážném či v Poříčí, pikantní by mohl být i souboj rezerv na hřišti nováčka z Úpice.

III. třída (14)

Zatímco osmička protagonistů nejnižší IV. třídy si ještě jeden týden odpočine, okresní soutěž III. třídy roztočí koloběh již dnes. Ve 14 hodin otevře novou sezonu duel rezervy Bílé Třemešné s nováčkem z Hajnice. Od 17.00 se hrají další dva duely, zbylé čtyři zápasy nabídne až nedělní program. Hitem kola bude jistě utkání mezi Černým Dolem a Libčí.