Domácí tým byl před sezonou pasován do role největšího favorita. Svou roli zatím plní stoprocentně a ze dvou zápasů si na konto připsal plný počet šesti bodů a nasázel sedm branek. Střeleckou formou však zatím oplývá také soupeř, kterému vyšel poslední zápas s Mimoní. V ní se Frýdlant trefil hned devětkrát a vyslal proto partě okolo kapitána Petra Červeného, která už jako jediná neztratila, varovný signál.

Dalším sledovaným duelem bude souboj Harrachova a Jilemnice. Horský nováček v neděli získal své první historické body v I.A třídě v Horní Branné. Jilemnice také začala sezonu skvostně. Ve Cvikově o vítězství přišla až v nastaveném čase, kdy domácí vyrovnali na 3:3. Minulý týden pak Jilemničtí doma odrovnali Krásnou Studánku, která si odvezla pětibrankový debakl. Odepisovaný tým tak dokázal, že se s ním musí počítat. Kdo ze soků získá v sobotu tři body, bude pro něho start sezony skvělým odrazovým můstkem pro záchranu soutěže, což byl předsezónní cíl obou mužstev.

Na derby se pak mohou těšit také v Lomnici nad Popelkou. Posílený a uzdravený domácí výběr kouče Zdeňka Baudyše se pokusí navázat na čtyři body z prvních dvou zápasů. Hosté naopak budou chtít v I.A třídě bodovat úplně poprvé. Nováček jistě není bez šance.

Více informací ze všech krajských soutěží a divize přinese Krkonošský deník tradičně v pondělním a úterním vydání!