SK Č. Budějovice B – FK Náchod–Deštné 1:1

Jako den a noc se lišil výkon fotbalistů FK Náchod– Deštné v porovnání se středeční selankou v Letohradu. Prvních dvacet minut se hrálo v režii hostí, kteří dobře kombinovali a nepouštěli domácí do zakončení.
Ve 26. minutě po narážečce s Moníkem vnikl do šestnáctky Zinke, místo zakončení však volil nepřesnou přihrávku. Ve 31. min. domácí podnikli rychlý brejk a s pomocí dvou tečí otevřeli skóre utkání. Ve 44. min. se za záda domácí obrany dostal Zinke, trefil však jen brankáře.
Druhý poločas načal domácí Pouzar bombou do břevna. V 52. min. se hosté dočkali vyrovnání. Zinkeho střelu tečoval Merganc, branka však nebyla pro ofsajd uznána. V 56. min. Náchodští sehráli po pravé straně akci jak z fotbalové učebnice. Po kombinaci na jeden dotek přišel centr Hudce a parádní hlavička Lukáše Hubičky – 1:1. Skóre se mohlo opět změnit v 68. min., kdy v šestnáctce zbytečně fauloval Vašata, kopala se penalta, Černík však Mašátovu střelu bravurně kryl a zařídil tak spravedlivou remízu.

Fakta
– branky: 31. Ondrášek – 56. Hubička. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 1:1. Diváků: 350. Poločas: 1:0. SK Dynamo České Budějovice B: Pešula - Leština, Švehla, Mácha, Pravda - Mašek, Dobal, Mašát, Picka (63. Šafránek) - Pouzar, Ondrášek (78. Nekvinda). FK Náchod– Deštné: Černík – Hudec, Kopřiva, Kaplan, Vašata (71. Harvanka) – Zinke (92. Gross), Havrda, Moník, Nejman – Merganc, Hubička.

FK Marila Příbram B – FK OEZ Letohrad 1:2

Příbramská rezerva ztratila první body v sezoně na své umělé trávě a přičinil se o to včera dopoledne Letohrad. Již po deseti minutách rozehrál hostující Vaniš aut, míč převzal Čada a po samostatné akci otevřel skóre – 0:1. V 19. min. Vaniš levačkou vystrašil domácího gólmana. Po půlhodině hry opět aktivní Vaniš přihrál Kočímu, ten posunul míč na hrot, Kvapil ani Gerža však zakončit nestačili. Ve 41. min. se ke slovu dostali i domácí, když z přímého kopu trefili břevno.
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji příbramští fotbalisté a několik jejich dobrých příležitostí zlikvidoval gólman Kykal. V 57. min. našel Vaniš hlavu Kočího, gólman míč vyrazil a dorážka Řeháka mířila nad branku. V 74. min. rozehrával Vaniš přímý kop, míč se dostal po teči Kočího k Řehákovi, jenž už neměl problém zvýšit vedení – 0:2. O pět minut později brejk Kočího s Geržou domácí srazili na roh. Ten zahrával Vaniš a trefil levou tyč příbramské branky. V nastaveném čase po rohu snížil příbramský Plašil na konečných 2:1.

Fakta
– branky: 90. + 3. Plašil – 10. Čada, 74. Řehák. Rozhodčí: Moník. ŽK: 2:3. Diváků: 80. Poločas: 0:1. FK Marila Příbram: Toma – Velas, Plašil, Novák, J. Štochl – Pilík, Ševr, Podrázký, Milutinovič – Jales, Škácha (85. Brodský). FK OEZ Letohrad: Kykal – Hynek, Rompotl, Strasmeier, Vaniš – Gerža (79. Myšák), Řehák, Kempf, Čada – Kvapil (68. Hundák), Kočí (88. M. Stejskal).