Na takový zápas se každý těší. Hráči, trenéři, fanoušci a možná i ti, co se o fotbal moc nezajímají. Velké okresní derby je tady. Trutnov – Dvůr Králové.
Souboj toho nejlepšího, co se pod nejvyššími českými horami pohybuje po zelených trávnících, je fotbalovou událostí jarní části sezony.
Bitva o krále Krkonoš, jak bychom také mohli nazvat střet dvou nesmiřitelných táborů, začíná v 17 hodin a hlavně hostům od Labe půjde v Trutnově o napravení reputace. Vždyť na podzim opouštěli domácí hřiště (!) jako spráskaní psi po debaklu 2:5.
Je to jen zápas
Dvorský kouč Čeněk Celler však nedělní derby nebere jako den velké msty. „Je to normální zápas, utkání dvou zachráněných týmů, ani už o nic nejde,“ krotí přehnané vášně některých fanoušků. Jeho protějšek na trutnovské lavičce Miloš Dvořák se o zápase vyjádřil také, že jde o utkání jako každé jiné. Přesto, že by se nehrálo o nic, si tak úplně nemyslí. „Furt potřebujeme tři body ke stoprocentní záchraně,“ sdělil. „Na zápas se všichni těšíme. Je to derby a to má své specifika,“ dodal Dvořák, jenž do role mírného favorita pasuje soupeře. „Dvůr má teď formu, a to i střeleckou. Nesmíme se soustředit jen na jednotlivce, ale celý tým, který mají dobře sestavený,“ varuje před sokem.
Dvoráci neprohrál už sedm utkání v řadě. „Daří se nám dostávat se do šancí a proměňovat je,“ vidí hlavní důvod úspěchu svých svěřenců v poslední době trenér Celler. Ten však rezolutně odmítá, že by do derby šel jeho tým s vizitkou favorita. „Žádné derby nikdy nemělo a nikdy nebude mít favorita. Proto je to derby. A zvlášť pokud se jedná o utkání dvou týmů, které od sebe dělí pár kilometrů,“ řekl dvorský kormidelník.
Bez překvapení
Podzimní duel pod Hankovým domem přinesl sedm gólů, že by se historie opakovala i v Trutnově se moc očekávat nedá. „Kdo by ty góly dal,“ ptá se Celler. „Žádné překvapení se konat nebude, ani jedno mužstvo to druhé nemůže ničím zaskočit,“ konstatoval trenér. Dvorská sestava se už nějaký ten pátek nemění. „Proti Trutnovu jen Jeníka, který má natažené vazy v koleni, nahradí Řežábek,“ prozradil Čeněk Celler.
To hráče z Dvořákova výběru trápí jen menší zranění. „Otazník visí nad startem Kábrta a Horáka,“ sdělil trutnovský trenér k možnému oslabení mančaftu. „Každopádně věřím, že derby vyhrajeme. Kvalitou na to máme, je to jen o hlavě a musíme začít proměňovat šance,“ řekl na závěr Miloš Dvořák.

 

Podzimní derby: Dvůr Králové – Trutnov 2:5 (1:3)
Branky: 27. Samek, 79. Brendl - 3. a 90. (+3) Makovský z pen., 11. Kamitz, 40. Horák II, 71. Hejna. Rozhodčí: Červíček. ŽK: 3:3. Diváků: 1200. Poločas: 1:3. TJ Dvůr Králové: Tomek - Král, Novotný (26. Otradovský), Holub, Ježek - Židík, Kašajík, Jeník (46. Huňák), Míl - Brendl, Samek. FK Trutnov: Šťastný - Cerman, Kábrt, Marinčák, P. Makovský - Mikeš (82. Syrovátko), Marks (19. Görner), Horák I, Kamitz - Horák II (90. Trunkát), Hejna.