Kdesi se na veřejnosti objevila i částka sto tisíc korun, za kterou měli Dvoráci přenechat tři body zachraňujícímu se rivalovi. „Myslím, že na hřišti bylo jasně vidět, jak to bylo a všem těm, kteří vedli takové ty řeči, že to prodáme a pomůžeme Trutnovu k záchraně, jsme zavřeli pusu,“ prohlásil po utkání kapitán Dvora Králové Stanislav Ježek. „Derby pro nás byl dlouho očekávaný zápas. Trutnovu jsme za ten podzim měli co vracet,“ vyvracel Ježek spekulace, že by jeho tým měl zápas vypustit. „Na utkání jsme byli dobře připraveni.“

A to Dvoráci opravdu byli. Trutnov si na hřišti pod Hankovým domem moc neškrtl. Jako rozhodující se ukázala úvodní část utkání, kdy svěřenci kouče Cellera ve 14. a 18. minutě dvakrát gólově udeřili. „Na začátek zápasu jsme se hodně koncentrovali. Nechtěli jsme udělat žádnou pitomou chybu, kterou bychom Trutnov posadili na koně. Od začátku jsme do toho šlapali a bylo vidět, kdo je na hřišti pánem,“ pochvaloval si Ježek hru svého týmu v první půli.
Po přestávce si tak domácí mohli dovolit ten luxus, že nepotřebovali hrát a stačilo jim kontrolovat zápas.

„To je trochu zavádějící. Ono se řekne, že nepotřebovali, ale stačil by ze začátku jeden gól a ještě bychom se třeba museli strachovat. A to jsme nechtěli v žádném případě dopustit,“ pravil 31letý kapitán.

Dvůr Králové přesto od soupeře kontaktní branku inkasoval, avšak ta přišla až v samém závěru utkání. „Ten gól jsme jim vlastně darovali sami naším zaváháním. Naštěstí Trutnov pak už neměl čas nic dalšího podniknout,“ konstatoval Stanislav Ježek. „Tři body zůstaly doma, a to je pro nás důležité,“ uzavřel.