Liberec – Dvůr Králové 1:3 (0:2)


První domácí porážku v sezoně včera uštědřili fotbalisté Dvora Králové libereckému béčku, které hrálo hodinu bez vyloučeného Krasnického.
Úvod utkání měli vydařenější domácí. Prudkou střelu Donáta však vyhlavičkoval na brankové čáře Kruliš a proti Krasnického ráně bez přípravy se vyznamenal Tomek.
Dvoráci se snažili hrát na brejky a po jednom z nich přišel první zlomový moment zápasu. Unikajícího Brendla stíhal liberecký mladík Krasnický a po střetu ve vápně rozhodčí nařídil pokutový kop a domácího hráče vyloučil. Samotný Brendl při zahrávání penalty nezaváhal – 0:1. O tři minuty později si dvorský útočník pohrál s libereckou obranou a bylo to 0:2. Na rozdíl tří gólů mohl zvýšit ve 44. min. Holub, ovšem jeho ránu gólman Uvarenko vytáhl na roh.
Po přestávce se domácí i v oslabení pustili do útoku a v 65. min. se dočkali snížení. Po Věchetově šanci se míč odrazil za hranici vápna a Rehák krásnou střelou vyhnal pavouky z Tomkovy branky – 1:2. O bleskovou reakci se málem postaral Brendl, ale Uvarenko jej v samostaném úniku vychytal. Míč ovšem vyrazil na roh, který zahrával Samek a po jeho centru si liberečtí hráči vstřelili vlastní gól – 1:3.

Trutnov – Dobrovice 1:3 (0:0)


Natáhnou sérii neporazitelnosti na šest utkání se Trutnovu nepodařilo. Do cesty se jim totiž postavily velmi dobré Dobrovice. I když výkon Dvořákova týmu zůstal za očekáváním. K napočítání gólových šancí domácího týmu bychom ani nepotřebovali prsty jedné ruky. Hosté byli v útoku mnohem nebezpečnější a domácí převyšovali rychlostí a přímočarostí. Největší příležitost pohnout se stavem v první půli měl po vysunutí za obranu hostující Krouský, který ale těsně minul Šulcovu branku.
Ve 49. min, kdy zahrávali roh, se však již hosté dočkali. Trutnovští zaspali při obsazování a Miškovský prostě musel dát – 0:1.V 57. min. prováhal nadějnou šanci na vyrovnání Horák a gólem neskončila ani Kamitzova pohotová bomba, kterou gólman Kraus vytěsnil nad břevno. Domácí poslala do kolen 63. min., kdy nešťastně nastřelil při odkopu sám sebe Kábrt a rychlý Krouský si zahrál biliár o obě Šulcovy tyče – 0:2. V 68. min. přišel další bleskový protiútok hostů a Krouský na trutnovský stadion uvrhl komorní atmosféru. Tu částečně vylepšil proměněnou penaltou Makovský – 1:3. Druhou “desítku“ po faulu na Hejnu v 85. min. však už rozhodčí neodpískal. ⋌