Konečně si v kabině taky mohli zakřičet

TRUTNOV - Na 21. kolo divize C budou fotbalisté z Podkrkonošší vzpomínat jen v dobrém.

17.4.2007

Dvůr - TeslaFoto: Jan Bartoš

Dvoráci si udobřovali fanoušky výkonem proti pardubické Tesle a hráči Trutnova zase všema deseti chňapli po záchranném laně, které jim hodil soupeř v Českém Brodě.
Po vítězstvích 2:0 si tak trenéři Celler a Dvořák mohli dopřát trochu klidnější spánek. Týmům bojujících o záchranu se alespoň na chvíli trochu vzdálili. Ale na jak dlouho?
No minimálně do příštího víkendu, protože ten nadcházejí vyplní divizní přestávka a neoficiální mistrovství Evropy amatérů UEFA – Region´s Cup, který dnes začíná.

Slabý Brod zlobil

Kvůli nominaci šesti hráčů ve výběru Královéhradeckého kraje na této jedinečné mezinárodní akci vyrazili Trutnovští do Českého Brodu před víkendem a netradiční páteční termín jim sedl. „Brod nebyl zase tak dobrý. Jeden ze slabších mančaftů, se kterými jsme hráli,“ rozebíral sílu soupeře obránce Petr Syrovátka. „Na druhou stranu my jsme proti předchozím zápasům začali více běhat a přihrávat si,“ dodal.
Trutnovský tým navíc na tříbodovou cestu nasměrovali sami domácí, když si těsně před přestávkou dali vlastní gól a ukončili tak tři a půl zápasové čekání Dvořákova týmu na gól. „Ulevilo se nám a mysleli jsme, že druhý poločas bude ještě lehčí než první, ale opak byl pravdou a hlavně na začátku druhé půle jsme se v obraně zapotili. Byli jsme hrozně pasivní, nedokázali jsme podržet míč. Přesto do žádné šance jsme Brod ale nepustili,“ sdělil Syrovátka.
Když pět minut před koncem přidal gólovou pojistku Hejna, o výsledku už nikdo nepochyboval. „Důležité bude, abychom tři body potvrdili v dalších dvou zápasech, doma s Předměřicemi a v Chrudimi,“ dívá se na příští soupeře Trutnova 24letý bek, jenž je jedním z nominovaných hráčů KFS KH pro Region´s Cup.

Musí dát první gól

Každý fotbalista to zná, když se vyhraje. Ten pocit z vítězství je prostě nenahraditelný. Konečně si uvolněnou atmosféru v kabině, pozápasové srandičky i pokřik mohli vychutnat dvorští fotbalisté. „Byla to dlouhá doba, kdy jsme si v šatně nezakřičeli. Málem jsme to zapomněli,“ vtipkoval brankář Martin Tomek.
V duelu s Teslou to ale v prvním poločase vypadalo na stále starou dvorskou písničku. „Hra už byla sice jiná, stoprocentně lepší, ale opět jsme nedávali góly, i když jsme nějaké šance měli. Zaplať pán bůh, že nám tam ale po přestávce dvě spadly,“ radoval se Tomek.
Z branky pozoroval raketový nástup dvorského mužstva., kdy ve 27. vteřině Míl po prostrčení míče mezi beky křížnou střelou propálil brankáře. „Gól byl to, co jsme potřebovali. Vždy, když dáme první gól, hrajeme pak mnohem lépe. Uklidnili jsme se,“ povídal Tomek, kterého trochu překvapila nižší návštěva (350). „Lidi asi byli ještě v sobotu na chalupách,“ prohodil s úsměvem.
Dvorská jednička nyní čtrnáctidenní pauzu do příštího utkání v Hlinsku vyplní kurýrováním poraněného stehna. „Pět minut před koncem mi v něm louplo, tak uvidím, zda se to zlepší. ,“ uzavřel gólman.