Hlavice – Trutnov 2:0 (2:0)


Kdo si myslel, že na malebném stadionu v Hlavicích se bude hrát fotbal, hluboce se zmýlil. Hosté se totiž už od 20. minuty jen mohli smát tomu, co s nimi vyváděla trojice v žlutočerných barvách. Ty jakoby měly za úkol splynout s barvami domácího týmu.
Vše začalo v 7. min., když gólman Šulc boxoval centrovaný míč. Rozeběhnutý hráč do něho naskočil a trutnovský brankář s zakrvácenou hlavou padl k zemi. Rozhodčí Polák si ale dal na čas s vybídnutím k ošetření a navíc nepochopitelně odpískal nepřímý volný kop ve prospěch domácího týmu. Z toho Koblížek propálil gólmana Štastného, který nahradil Šulce, jenž musel být převezen do liberecké nemocnice, kde by měl ve středu podstoupit operaci proražené lícní kosti.
V 19. min. se domácí po sporné ofsajdové situaci dostali až k zahrávání rohového kopu a z něho se nadvakrát prosadili – 2:0. Zbytek poločasu už nenabídl žádnou vážnější šanci.

Také po přestávce měli optickou převahu hráči Hlavice, když se hrálo hlavně na polovině Trutnova. Ovšem to jen proto, že hostům pobyt na domácí polovině nebyl umožněn. Domácí hráči však byli bezradní a i přes velkou snahu všech rozhodčích další branky nepřidali. Trutnovští fotbalisté se tak z malebného výletu po zapadlé části Severních Čech vracejí bez bodu, ale se spoustou zážitků.

- "trochu" zcestný článek z Libereckého deníku najdete ZDE…


Dvůr Králové – Sedmihorky 5:0 (2:0)


Před zápasem jara, nedělním derby v Trutnově, se fotbalistů Dvora drží forma, a to už sedmý zápas v řadě. Tým kouče Cellera totiž tak dlouho už neokusil hořkost porážky.
Proti posledním Sedmihorkám si navíc včera s chutí zastříleli. Gólově poslední tým soutěže načal obránce Král, který míč po Huňákově centru ramenem usměrnil za záda brankáře – 1:0. Ve 28. min. se na hřiště dostal po zranění Jeníka dorostenec Řežábek a mladý dvorský expres byl k nezastavení. Hned dvě minuty po střídání trefil tyč. Ve 39. min. Samek parádně našel Brendla, ten míč nezištně přihrál právě Řežábkovi, který bez problémů skóroval – 2:0.
Druhý zásah si domácí mladík schoval do 63. min., kdy jej za obranu vysunul Holub a bylo to 3:0. V 75. min. zvedla pětistovku diváků ze sedadel oku lahodící akce, při níž Samek uvolnil Řežábka, který udělal kličku brankáři a před prázdnou branku vrátil gólovou přihrávku Brendlovi – 4:0. Vraždění sedmihorských neviňátek však ještě nekončilo. V 90. min. vyrobila hostující obrana kiks, po němž si druhý gól v zápase připsal na konto Brendl. Vysoké vítězství dvorští fanoušci aplaudovali hlasitým potleskem.