Druhou bitvu o Krkonoše v letošní sezoně svedli včera na stadionu Osvobození naši dva nejvýše postavení zástupci v českém fotbale. Když v obou případech se z vítězství radovali hosté. Zatímco na podzim zářil Trutnov pod Hankovým domem, nedělní večer v krkonošské metropoli patřil Dvorákům.


Trutnov – Dvůr Králové 0:2 (0:0)


Na těžkém, podmáčeném terénu hýřili od začátku aktivitou hosté. Dvoráci to byli ti, co chtěli hrát, co chtěli tvořit, co chtěli dávat góly. Domácí fotbalisté jako by se na hřišti hledali a jejich útoky byly spíše na náhodu. Přesto i tak se Dvorem více než hodinu drželi nerozhodný stav.
První nebezpečnou střelu vypálil v 8. min. po patičce Řežábka z vápna Míl. Mířil ale nad. Na druhé straně dal o sobě vědět Horák, jemuž včasným vyběhnutím a hlavičkou sebral šanci Tomek. Ve 23. min. se poprvé zrodila šance, která nese přívlastek gólová. Brendl z vápna rozehrál míč do křídla na Míla, ten okamžitě odcentroval zpět, ale osamocený Brendl, který si mezitím naběhl na malé vápno, hlavou netrefil míč ideálně. Ještě větší příležitosti však měli hosté v závěru poločasu. Dvě akce jako přes kopírák, kdy si Král a Brendl zaběhli za obranu a postupovali po brankové čáře sami proti Štastnému, ovšem pokaždé skončili jen přihrávkou do vápna, kterou domácí i se štěstím zneutralizovali.
Stejně jako začátek také úvodní minuty po přestávce patřili Dvoru a zleva se dvakrát do vápna tlačili Řežábek a Huňák. V 61. min. se po narážce s Holubem ocitl tváří tvář Štastnému Řežábek, ale brankář míč vyrazil a po brejku a krátké malé domů Kruliše málem k míči dřív než Tomek doklouzal Marks. V 66. min. ovšem ze sílícího tlaku Dvora uhodilo. Ježek centroval a Král hlavičkoval přesně – 0:1. V 71. min. měl na kopačce vyrovnání Trunkát, který u branky Tomka vykoupal dva Dvoráky, ovšem prudkou střelu Tomek vyrazil. A tak uběhlo další chpět minut. Řežábek si stejným způsobem vychutnal Mikeš a nabídkou před prázdnou kasu Huňákovi ukázal, že není útočník chrt – 0:2. V 87. min. ještě srazil zezadu Haaseho Kamitz, za což rovnou uviděl červenou kartu.