Rychlost, výbušnost a tah na branku. To byly hlavní zbraně, které měli za pasem trutnovští fotbalisté, když na podzim úspěšně dobývali stadion pod Hankovým domem.
Po nedělní jarní odvetě na domácím hřišti jim však tak do zpěvu jako ve Dvoře nebylo. Naopak opojné chvilky pocitu radosti z vítězného derby do sebe plnými doušky nasávali hráči Dvora. A to po právu.
Hosté od Labe ukázali, že se v současné době nacházejí v lepší formě než devátý celek divize C. Jejich útoky udržovaly hostující obranu ve stálé permanenci a v úvodu druhého poločasu to vypadalo, že se hraje jen na jednu bránu. „Nic jsme si nedokázali vytvořit, finálka žádná. Hrajeme jen po vápno. Žádná střela, žádná přihrávka do šance jako si dovedli dát Dvoráci,“ hodnotil derby velmi mírně řečeno zklamaný trenér Trutnova Miloš Dvořák.
„Hodně mě štve, že jsme na jaře doma vyhráli jen jediné utkání s Předměřice,“ zlobil se kouč. „Dvůr nás prostě přehrál. Lépe se pohyboval a hlavně si přihrával. My jsme každou druhou přihrávku odevzdali jim a o tom je fotbal. Když se nedá přihrávka, tak se nemůže udělat žádný útok, žádná kombinace, nic,“ konstatoval trutnovský kouč.
Na vymýšlení akcí je v týmu hlavně střední záloha a právě v ní byl největší rozdíl v derby. Zatímco ta trutnovská Marks – Pejchal byla neviditelná, dvorského špílmachra Samka doplňovaného Holubem nešlo přehlédnout. „Taková kvalitní dvojice, kterou máme ve Dvoře, se dá dost těžko přehrát,“ poznamenal na adresu svých svěřenců dvorský trenér Čeněk Celler. Hned ovšem s úsměvem dodal. „Když se jim teda zrovna chce hrát.“
Výhrou v derby Dvorácí oslavili jubilejní 100. vítězství od příchodu nového vedení v létě 2001, kdy tým hrál ještě 1. B třídu. V divizi má zatím Dvůr v 88 zápasech bilanci 46 výher, 13 remíz a 29 porážek při skóre 150:102.
Kulaté klubové výročí, i když si to určitě neuvědomoval, si na hřišti vychutnal i devatenáctiletý talent dvorské kopané Jan Řežábek, pro kterého to bylo navíc první derby v mužích. „Je to super pocit, přišlo i hodně diváků,“ radoval se ze skalpu nesmiřitelného rivala. „V zápase jsme byli určitě lepší, ale Trutnov nebyl žádný snadný soupeř. Fotbal se však hraje na góly a ty jsme dali my,“ řekl Řežábek, který svým průnikem a náhrou před prázdnou branku připravil gól pro Huňáka. Přestože možná už sám mohl zakončovat. „Já na tohle nejsem. Lepší je nahrát. Z toho mám pak lepší pocit,“ usmíval se mladík.