Hradec B – Dvůr 1:1 (0:1)

Utkání, hrané ve vysokém tempu, zahájili lépe domácí. V 8. min. přetlačil Melek ve vápně Krále, obešel i gólmana Tomka, než však stačil zamířit do prázdné branky, míč mu v poslední chvíli ukopl vracející se Haase. O chvíli později spálil další příležitost Pilař. Dvorští, kteří měli v nohou čtvrteční pohárový duel s Bohemians, udeřili po půlhodině. Po pěkné kombinační akci a ideální Králově přihrávce je poslal do vedení Míl – 0:1. „Votroky“ mohl dorazit těsně před přestávkou Kilevník, z malého vápna však Frydrychovu branku přestřelil.


Ve druhé půli domácí soupeře zatlačili, ve dvorské brance však doslova čaroval nestárnoucí Tomek, který fantasticky zlikvidoval nejen trestný kop Uchytila, ale hlavně Filipovu penaltu. Na druhé straně hradecký tým zachránilo po Mílových střelách břevno a s Frydrychovým skvělým přispěním i tyč. V závěru vrhli „votroci“ všechny síly do útoku. Vyrovnání se dočkali v 89. minutě, kdy Špidlenova rána z vápna zapadla přesně do pravé šibenice. ⋌(kp)

Trutnov – Chrudim 2:0 (1:0)

První poločas se hrál prakticky bez šancí a zajímavé momenty se urodily až v jeho závěru. Ve 42. min. ještě po Mikešově centrované nabídce Hejnovou pohotovou střelu do šibenice vyškrábl Lankaš. O dvě minuty později však hostující brankář jen přihlížel, jak rohový kop na přední tyči jemně líznul hlavou Syrovátka a míč skončil v síti – 1:0. Obrovskou šanci na zvýšení náskoku měl v 56. min. J. Makovský, ale na malém vápně mu míč před prázdnou brankou prošel mezi nohama. Hosté s exligistou Vladykou se probudili až v poslední půlhodině a v 65. min. mohli vyrovnat. To, zůstal trestuhodně po rohu na malém vápně volný Adámek, branku ale neuvěřitelně překopl. Pečeť na domácí výhru obstaral v 87. min. Šembera, jenž pronikl do vápna a Lankaš, ač si na míč sáhl, byl proti jeho střele bezmocný.