Ne, že by snad v neděli fotbalisté Dvora Králové měli na Podharti co do činění s domácím dobytkem nebo třeba soutěží, kdo vypije více mléka. Fráze z Troškovy komedie však na ně padne jako ulitá.

V zápase s hradeckou rezervou ve druhém poločase předvedli během pětadvaceti minut dokonalý obrat skóre z 0:3 na 4:3. A možná, že někdo, kdo v neděli před sedmou hodinou opouštěl brány stadionu na Podharti, právě si utrousil pod nosem poznámku o jakémsi malém zázraku.

DIVIZE C

Dvůr – Hradec B 4:3 (0:2)

V prvním poločase sice domácí měli takřka neustále míč v držení, do kabin však odcházeli se sklopenými hlavami. Již v 7. minutě nachytal Zinke na holičkách Tomka, když si všiml, že je domácí gólman daleko od brankové čáry a krásným lobem z více jak 35 metrů jej přehodil – 0:1.
Dvůr odpověděl jen pěknou ranou Míla, ta ale skončila mimo tři tyče.

Ve 23. minutě vyslali hosté na Tomka druhý střelecký pokus v zápase a opět byli úspěšní. Chyby v obraně znovu využil Zinke a lobem překonal vyběhnuvšího domácího brankáře – 0:2. Vrátit se do zápasu mohli Dvoráci v minutě 28., kdy po spolupráci Kilevníka s Holubem přišel faul v pokutovém území, Kruliš ale nařízenou penaltu neproměnil.

Ač domácí i přes herní převahu prohrávali 0:2, šli do druhé půle s vůlí změnit nepříznivý stav. Přišel však smrtící brejk a již v 50. minutě se Hradec po brance Čecha radoval potřetí. To už někteří diváci neunesli a opouštěli stadion. Jenže to neměli dělat. Zrodilo se totiž ohromující zmrtvýchvstání domácího celku a hlavně galapředstavení hlavičkářů.

V 57. minutě kopl parádně standardku Urbana a nejvýše byl v šestnáctce Kilevník – 1:3. O minutu později zase Kilevníkův přetažený rohový kop vrátil do vápna Kruliš a D. Novák vsítil hlavou svou premiérovou divizní trefu – 2:3. Vyrovnáno bylo v 72. minutě. Centr Kilevníka našel tentokrát Holuba a jeho hlavička znamenala stav 3:3.

S tím se ale skvěle hrající Dvůr smířit nehodlal, hned za dvě minuty přišla krásná akce, kdy se po ose Míl – Urban – Řežábek vrátil míč k Mílovi, ten však v jasné šanci zamířil nad. Hned za minutu vyslal Kilevník do úniku Otradovského, toho ale vychytal Hrdina. Hrálo se ve strhujícím tempu, kterému Hradečtí nakonec podlehli. V 81. minutě nejprve Hrdina vytáhl krásnou ránu Holuba, ale hned z následujícího Kilevníkova rohu propasíroval míč do branky, také premiérovým gólem, Urban – 4:3.

V závěru již domácí skóre uhájili a se svými příznivci mohli slavit třetí vítězství na stadionu v Podharti, kde hráli už naposledy, a kde navíc ze šesti pokusů v divizi neztratili ani bod.