„Přesto v některých zápasech jsme poztráceli zbytečně pět až šest bodů za remízy a celkový obraz bodového zisku tak mohl být podstatně lepší,“ řekl po podzimní části trenér Dvora Králové ČENĚK CELLER.

Bude mít Dvůr na to setrvat na bronzové příčce i v jarní části?
Musíme se snažit, abychom zůstali na vrchu. Předpokládáme, že bychom na tom vršku zůstali, proto aby na nás dál chodili lidi, aby tady byl vytvořený nějaký základ pro další činnost, abychom neotrávili sponzory a tak dále. Naše ambice? Prostě zůstat tam, kde jsme.

Co byste řekl k zimní přípravě ve Dvoře?
Příprava byla průměrná. Byl zvolen trochu jiný, levnější systém, odpadlo totiž cestování v týdnu za umělými trávami. Trénovalo se v rámci možností ve Dvoře, žádný zázrak to ale nebyl. Příprava měla jediný velký klad, že už jsme čtyři neděle na přírodní trávě, což předtím díky tomu počasí nikdy nebylo.

V přípravných zápasech dostávali hodně prostoru dorostenci? To bylo plánované nebo jste jimi lepili díry v sestavě?
Ne. První zápasy v lednu a únoru nám opravdu posloužily k testování dorostenců, kteří končí nebo většinou přecházejí. Formovat sestavu na zápasy jsme začali v březnu.

A dá se usoudit něco z posledních zápasů, jak na tom Dvůr bude?
Vůbec nic.

Odchod Huňáka do Olympie Hradec je jedinou změnou v týmu?
Z béčka k nám byl ještě přeřazen Daniel Novák.

O posilách jste neuvažoval?
Vůbec. Není potřeba. Kádr je dostatečný. Máme v týmu několik vlastních dorostenců, a tak tahání peněz za hostování mi přijde, jako kdybychom je vyhazovali do vzduchu.

V průběhu přípravy se vaši dva mladíci, Tomáš Groh a Jan Řežábek zapojili do příprav druholigových týmu Ústí nad Labem respektive Hradce Králové. Neměl jste strach, že o ně přijdete?
To není o strachu. Pokud by na to měli a mohli hrát druhou ligu, tak ať jdou. Byl by to nesmysl jim v tom bránit, když mohou jít někam výše. Navíc pokud by v případě přestupu dostal klub nějaké solidní finanční vyrovnání. Jak se ale ukázalo, ještě to chce čas a mnoho práce

O sestavě máte na dnešek proti Hlavici jasno?
To máme.

A prozradíte?
(rozesměje se) To je tajný. Bude stejná jako na podzim. Místo Huňáka bude hrát Novák. Obrana je neměnná, záloha také a v útoku je otázka, jestli budeme hrát na jednoho nebo dva útočníky.

Takže ofenziva nebo defenziva?
V Hlavici? Tam hrajete oba systémy najednou. Hřiště tam je tak malé, že fotbal je samý souboj a vy bráníte a útočíte zároveň.

Hlavice je po podzimu na vedoucí pozici. Myslíte, že tam bude i na konci jarní části?
S plnou vahou věci, naprosto jistě už teď říkám, že Hlavice letos divizi vyhraje.

A naopak. Kdo podle vás celostátní soutěž opustí?
Tak to nevím. Když jsem se díval na to šílené vylosování, jak se to bude mlít mezi sebou. Předměřice jsou jasné, ale další dva, v případě, že by padaly dva týmy z ČFL, tak eventuálně i tři, se budou ještě dlouho a dlouho hledat.

Co Trutnov? Zachrání se?
Tak Trutnov zatím je parádně namočen v sestupových vodách, ale doufejme, že se zachrání. Protože, aby v tomto regionu byla nejvyšší soutěž jedna divize ve Dvoře, tak to je tragický výsledek.

Poslední otázka. Proslýchá se cosi o reorganizaci České fotbalové ligy a divizí. Jako pracovník svazu o tom něco nevíte?
Žádná reorganizace nebude. Za prvé. Reorganizace nebyla zatím nikým projednána. Navrhuje ji jedna skupina, která bojuje proti druhé v rámci řídících komisí fotbalu v Čechách. Žádný výkon výbor nic neposvětil. A za druhé. Reorganizace se vyhlašuje rok dopředu.