Týden před velkou jarní fotbalovou bitvou o Krkonoše, divizním derby Trutnov – Dvůr Králové, ladili naši zástupci formu na dvou frontách. Trutnov venku v Hlavicích, Dvůr v domácím prostředí se Sedmihorkami.


Rozhodčí, hej ty!


Hodinu po poledni se vydali v sobotu trutnovští fotbalisté do Hlavice. Kdyby však tušili, co je ve vesničce na severu Čech čeká, hodně rychle by si asi nastupování do autobusu rozmysleli.
Hlavice, která ještě úplně neměla před 27. kolem zajištěnou účast v soutěži na příští sezonu, se na utkání připravila po svém. „Bylo to hrozný. To, co s námi provedli rozhodčí, jsem ještě nezažil a doufám, že už nikdy nezažiju,“ naznačoval důrazně Kamitz, že řízení zápasu hlavním sudím Polákem, nebylo zcela košer s fotbalovými pravidly. „Když se s vámi při zápase baví a vypráví vám, že tady nemůžete vyhrát, to máte chuť skončit s fotbalem,“ konstatoval trutnovský záložník.
Mužstvo trenéra Dvořáka poznalo už v úvodu utkání, jakým směrem se asi bude ubírat zápas. „Nebylo odehráno ještě ani ani šest minut a domácí zahrávali tři přímé kopy z dvaceti metrů,“ popisoval Kamitz, kterého ovšem mnohem více rozlítila následující situace v 7. minuty. To byl ve výskoku faulován gólman Šulc. „Rozhodčí si ho nejprve vůbec nevšímal a když jsme na něj zavolali ´Hej, hej ty, leží tady hráč´, nesmyslně odpískal nepřímý volný kop,“ sdělil Kamitz k momentu, kdy na zemi o sobě ležící Šulc vůbec nevěděl. „Až když přiběhl masér a rozhodčí viděl, že Míšovi teče krev z nosu, tak se rozklepal, že by se něco mohlo stát. Do té doby však nehnul ani brvou,“ kroutil hlavou Michal Kamitz.


Útok byl tabu


Z nařízeného nepřímého kopu pak trutnovský tým inkasoval. „Do 20. minuty jsme se rozčilovali, ale potom jsme se tomu divadlu museli jen smát,“ řekl Kamitz. „Do útoku nás rozhodčí vůbec nepustili, když jsme se dostali do akce zastavil nás zdvižený praporek nebo nám pískli útočný faul,“ dodal.
V Hlavici si hosté vypracovali jedinou šanci, kterou neproměnil Trunkát. Kamitz věří, že v nedělním derby to bude lepší. „Proti Dvoru snad nehrozí, že by snad měli rozhodčí předvést takový výkon jako v Hlavici a konečně si budeme moci zahrát fotbal,“ udělal half Michal Kamitz čáru za sobotním výletem, ze kterého se Trutnovští vrátili až o půlnoci, protože ještě v deset hodin byli v liberecké nemocnici navštívit zraněného brankáře Šulce, který tam podstoupí operaci.


Řežábkův zápas


Zatímco fotbalisté z krkonošské metropole skousávali o víkendu trpké ovoce, hráči z pod Hankova domu ve Dvoře sklízeli jen lahodné plody.
Proti posledním Sedmihorkám se ale ani nic jiného očekávat nedalo. „Sedmihorky byly slabý soupeř. Přestože jsme v prvním poločase nehráli líbivý fotbal, měli jsme utkání stále pod kontrolou,“ hodnotil duel kanonýr Cellerova týmu Jan Brendl. Dvoráci v úvodním dějství zasadili soupeři dva údery a tři další přidali po přestávce.
Čtyři z pěti branek obstaral útočný tandem Brendl – Řežábek, který se však utvořil až po 28. min., kdy opustil hrací plochu zraněný Jeník, Samek se stáhnul do zálohy a střídajícího Řežábka vypustil trenér Cellerna na hrot. A tam začal dravý mladík hned řádit. „Je to velký příslib dvorského fotbalu. Má velké předpoklady se prosadit, a to nejen v divizi,“ vysekl na adresu dorostence poklonu Jan Brendl. „Záleží ale , jak na sobě bude dál pracovat,“ okamžitě dodal dvorský útočník.
Nedělní duel proti Sedmihorkám bezesporu patřil Řežábkovi, který dva góly dal a na jeden přihrál. „Do útoku je to super parťák, který ale svou hrou musí vyhovovat každému. Balón mu stačí jen hodit a on ho doběhne. Dokáže vyvinout neuvěřitelnost rychlost,“ vyzdvihuje Brendl největší Řežábkovu schopnost, kterou skvěle dokáže kompenzovat menší vzrůst. „Také při proměňování šancí dokáže zachovat chladnou hlavu,“ doplnil Brendl, který v utkání stejně jako mladík dvakrát skóroval a jednu branku připravil.
Kdyby Dvoráci v podobné produktivitě pokračovali i proti Trutnovu určitě by se nezlobili. „Bude velká událost, jak pro všechny Dvoráky, tak Trutnováky,“ zve Jan Brendl na derby. „Trutnovu chceme vrátit prohru z podzimu a potvrdit tak formu z poslední zápasů,“ uzavřel.