S dubnovým příchodem slunečnných dnů totiž jakoby úměrně stoupala forma fotbalistů, která se jich drží i v květnu. Dvůr z posledních pěti zápasů vyšel s bilancí tří vítězství a dvou remíz. A zcela shodnou vizitkou se může pochlubit také Trutnov.


Rozhodla penalta


Těžký oříšek čekal na Cellerovu partu v neděli pod Hankovým domem, kam přijela silná Velim. „Soupeř to byl velice kvalitní a po technické stránce dobře vybavený. O našem vítězství rozhodla vůle a bojovnost,“ řekl dvorský obránce Martin Kruliš. Jeho tým už po Huňákově gólu ze 46. minuty vedl 2:0, ale kdo si myslel, že už má Dvůr vyhráno, tak se spletl. „Na chvíli jsme trochu ztratili koncentraci a Velim po našich chybách v defenzívě toho dokázal využít,“ popisoval Kruliš krizový okamžik Dvora, kdy se hostům již v 58. min. podařilo vyrovnat na 2:2.
Naštěstí pro domácí tým uběhly pouze čtyři minuty a v pokutovém území byl faulován Brendl, kterým sám nařízenou penaltu proměnil. „Z mého pohledu to byla jasná penalta. Honza dělal kličku brankáři, který jej podrazil aniž by zasáhl míč,“ uvedl Kruliš k rozhodujícímu momentu utkání, které Dvůr vyhrál 3:2.


Velim cítila křivdu


Opačný názor na situaci měli samozřejmě hosté. „Náš gólman útočníkovi míč čistě vypíchl,“ sdělil hráč Velimi Petr Kesner, který poté dál kritizoval výkon sudích. „Rozhodčí hrubě ovlivnili zápas už při první brance Dvora, která padla z dvoumetrového ofsajdu. Do té doby to bylo vyrovnané utkání,“ zlobil se Kesner. „Domácí poté dostali křídla. My jsme i přesto po brzy inkasované brance ve druhé půli dokázali zmobilizovat síly. Vyrovnali jsme. Pak ale přišla ta penalta. V závěru jsme museli hru otevřít a z toho pramenily domácí šance, kteří nám nakonec mohli vstřelit více než tři branky,“ uzavřel velimský fotbalista.
Dvůr se vítězstvím vyšvihl na čtvrté místo tabulky. „Po této výhře můžeme už stoprocentně říct, že boje o záchranu se nás nebudou týkat. Teď to jen chce, abychom se do konce sezony drželi v tabulce, co nejvýše,“ poznamenal Martin Kruliš. Ten věří, že Dvoráci prodlouží neporazitelnost i v příštím kole, kdy míří na půdu vedoucího Liberce B. „V tomto utkání nemáme co ztratit.“


Chybující gólmani


Ztratili jsme dva body v Letohradě, na hřišti druhého týmu soutěže. I to zaznělo z úst některých trutnovských hráčů po sobotním zápase, ve kterém hosté překvapivě remizovali 1:1. „Kdepak. Zaplať Pán Bůh za ten bodík,“ byl opatrnější v názorech na utkání záložník Michal Kamitz. „Bylo to vyrovnané utkání, kdy Letohrad dal góla ze standardky, kterou asi „Šťása“ mohl chytat. My jsme v první půli skoro nic neměli. Spíše jen takové náznaky, které končily u vápna. Domácí měli víc balónu, avšak do šance se dostali snad jen dvakrát,“ rozebral Kamitz úvodních pětačtyřicet minut.
Po přestávce se však karta na hřišti nečekaně začala obracet a více ze hry mělo Dvořákovo mužstvo. „Bylo to tím, že domácí přestali hrát. Trošku jsme se dostali do tlaku, což nás samotné mile překvapilo a šťastným gólem Péti Makovského jsme vyrovnali. Byla to spíš střela ze zoufalství, z 30 metrů. Gólmanovi to „zlomilo“ prsty. Vůbec nechápu, jak to nemohl chytit,“ divil se Kamitz, který se spoluhráči v závěru dokonce sahal po třech bodech. „Letohrad už jenom nakopával balóny dopředu, které jsme sbírali a chodili do brejků. Bohužel žádný jsme nedotáhli do konce. Vždycky jsme skončili před vápnem. To je taková naše trutnovská klasika,“ pousmál se krajní záložník.
Aby teď Trutnovští nevyšli ze cviku ze zápasů s týmy z popředí tabulky hostí v neděli doma třetí Dobrovice. „To bude těžký zápas,“ předpovídá Kamitz. „Tam jsme vyhráli 2:1, kdy vítězný gól dal Míra Hejna v úplném závěru,“ vzpomínal trutnovský hráč.


Velmi rychle se také blíží dny do velkého okresního derby, které je v Trutnově na programu v neděli 3. června.