Vždyť trutnovský záložník PAVEL FICNER se v základní sestavě divizního týmu objevil teprve podruhé. „Povedlo se to. Makali jsme všichni. Super,“ taková byla jeho bezprostřední reakce po nedělním utkání s Předměřicemi, které Trutnov porazil 5:0 a právě 20letý záložník se stal hlavní postavou večera. Poslední tým soutěže načal gólovou asistencí při úvodní brance Hejny a potom soupeře sám dorazil třemi trefami.

„Bylo to hodně důležité vítězství. Kdybychom nevyhráli, zřejmě bychom ztratili šanci na udržení v soutěži,“ pravil Ficner. „Předměřice jsme v žádném případě nechtěli podcenit. Byl to zápas o tom, dát brzy gól, uklidnit se a pak přidat další. A to se nám podařilo,“ pochvaloval si. Trutnovští už po prvním poločase vedli 3:0, a v to, že by zápas po přestávce nabídl nějakou zápletku, snad nevěřili ani hosté. „Zápas jsme chtěli v klidu dohrát, ale neudělat z toho zase frašku,“ poznamenal Ficner, který svůj třígólový večer zahájil ve 40. minutě, kdy jej do díry v předměřické obraně vysunul pěknou uličkou Kuneš. „Předběhl jsem obránce, gólman asi trochu zaspal a trefil jsem to na zadní tyč,“ popsal domácí mladík svou první trefu.

Další dva přesné zásahy si Ficner schoval do druhé půle. Ten první napálil z voleje hned v jejím začátku. „Super centrem mě na zadní tyči našel Kami (Kamitz – pozn.) a stačilo to jen trefit,“ děkoval spoluhráči za přesněný pas. Hattrickový gól přidal Ficner pět minut před koncem zápasu ze značky pokutového kopu. „Kluci mě tam poslali, abych potom přispěl něčím do kasičky,“ culil se. „Mám takový dojem, že to je litr rumu a ještě něco,“ odpovídal po zápase na kolik, že ho nedělní střelecky produktivní večer výjde.

Tři body s Předměřicemi byly pro Trutnov povinnost. Avšak o tom, jestli se zachrání v soutěži se bude rozhodovat až v následujících čtyřech závěrečných kolech. „Jsme čtvrtí od konce, ale potřebovali bychom ještě jednoho přeskočit. Chce to už jednou ty body také potvrdit jvenku,“ konstatoval Ficner.
V příštím kole ale Trutnov čeká zápas na hřišti pardubické Tesly. „Bude to tam těžké. Už jsme ale hráli dobré zápasy se silnými týmy. Porazili jsme první Hlavici, v Ovčárech jsme prohráli smolně o gól. Nevím, proč bychom tak nemohli vyhrát v Pardubicích,“ uzavřel Ficner, podle kterého bude k záchraně ještě nutné získat devět bodů.