Úpice


Vladimír Jůzl: Z mužstva odešel na hostování do Rtyně Černý. Přišli Horák a Šťovíček z Trutnova. Z přípravy mám všelijaké pocity. Áčko i béčko jsme sice trénovali společně, ale pokaždé v jiném složení. Vítězství v zimním turnaji bych také nějak nepřeceňoval. V optimální sestavě jsme vlastně nehráli.
Cíl: Je jednoznačný, a to postup. Když už se to takhle vyvinulo po podzimu, byla by škoda to nedotáhnout. Kdybychom nepostoupili, bral bych to jako osobní prohru a s fotbalem skončím. Tip Deníku na umístění: 1. místo


Horní Staré Město


Jiří Skuček: Přes zimu se složení týmu vůbec nezměnilo, navíc se vrátil Široký z hostování v Bohuslavicích. S přípravou jsem spokojen. Mužstvo bylo stále pohromadě. Prakticky každý týden jsme odehráli přípravné utkání na trutnovské lize, která byla letos velmi kvalitní.
Cíl: Hrát na špici s přáním postupu. Tip Deníku: 2.


Mladé Buky

Miroslav Vondráček: Do týmu se z hostování ve Starých Bukách vrátil Švanda. Odtud přišel i Suk. Mužstvo opustil Machalík (hostování Trutnov) a stále kvůli zranění nezačal trénovat Adámek. Příprava byla lepší v než minulých letech, ale trápí nás úzský kádr. Důležité bude, aby hráči, se kterými počítám do základní sestavy, byli zdravotně v pořádku.
Cíl: Udržet se v horních patrech tabulky a případně se pokusit bojovat o postup. Tip Deníku: 4.


Janské Lázně


Oldřich Hanuš: V kádru přes zimu došlo k výměně brankářů. Šindeláře, který odešel trénovat Českou Třebovou, nahradil trutnovský Chráska. K přestupu se dotáhlo hostování Součka a z Chotěvic přišel Černík. Příprava proběhla v pohodě. Za pomoci města se nám také podařilo dobudovat nové kabiny.
Cíl: Budeme hrát nadoraz, ale žádné velké ambice si neděláme. Na postup jsou jiní adepti. Tip Deníku: 3.


Libeč


Miloš Záleský: V mužstvu skončil ze zdravotních důvodů Doubek. Naopak po roční pauze se k fotbalu vrátil Pač. Letošní přípravu jsme měli velmi kvalitní, trénovali jsme jak venku, tak v tělocvičně. Chodila většina hráčů.
Cíl: Umístit se ve velmi kvalitním okresním přeboru do 5. místa. Tip Deníku: 6.


Podhůří


Pavel Mišuta: Zimní přípravu jsme absolvovali v nezměněném kádru. Jak to tak bývá účast na trénincích se odvíjela od zaměstnání. Využívali jsme tělocvičny a nově vybudovaného hřiště s umělou trávou ve Vrchlabí. Přátelské zápasy jsme jezdili hrát do Českého Brodu.
Cíl: Udržet stávající postavení a pokusit se dostat třeba i na bednu. Bodový odstup není velký. Tip Deníku: 5.


Vrchlabí B

Luděk Vojtíšek: Na jaře nemůžeme už počítat s Jirsou, který bude hrát za Kunčice. Odešel i Řehák do Rudníku. Nikdo nepřišel. Budeme sázet na vlastní odchovance. Příprava byla spojená s A mužstvem, takže jsme neodehráli ani jeden přátelák.
Cíl: Jiný cíl než záchranu si dávat nemůžeme. Výchozí po podzimu je dobrá, ale v tříbodovém systému je možné všechno. Tip Deníku: 9.


Volanov


Josef Juriga: Čeká nás perné jaro, protože do Starých Buků odešel gólman Strasser a branku bude střežit dorostenec. Z hostování v Rudníku se vrátil L. Holubec. Zimní příprava nebyla nic moc. Teď máme navíc spoustu zraněných, takže ani nevím, kdo v sobotu nastoupí.
Cíl: Udržet okres a dát dohromady tým pro příští sezony. Chceme do mužstva zabudovat mladé hráče. Tip: Deníku: 13.


Bohuslavice


Rudolf Roman: Zima byla velmi zajímavá, protože vesměs máme nové mužstvo. Na přestup z Poříčí přišli Novák, Janata, Žilbert a z Trutnova Javůrek. Tým opustili hráči na hostování z HSM Široký, Kovačík. Kobos šel do Janských Lázní. Příprava nebyla podle mých představ. Práce zapříčinila, že jsme se scházeli v mariášovém počtu.
Cíl: Udržet se v okresním přeboru a pokusit se hrát v klidném středu tabulky. Tip Deníku: 10.


Poříčí


Karel Vašíček: Zimní příprava vázla na malém počtu lidí a byly jen výjimky, že se nás sešlo dvanáct, čtrnáct. Absolvovali jsme zimní turnaj a v posledním přípravném zápase jsme prohráli doma se Žacléřem 0:3. Odešli Dvořák na hostování do Starých Buků a Suk do Mladých Buků. Posily nemáme.
Cíl: Udržet se. Tip Den.: 11.


Pilníkov


Josef Bernkraut: Do mužstva přišel Zajíček z Chotěvic a nejspíš dopadne i přestup Fidry z HSM. Na druhou stranu do béčka přešli starší hráči Kozanák, Drahotský a bratři Nýčové. Zimní příprava se vydařila tak ze dvou třetin. Trénovali jsme od 6. ledna, ale ne vždy chodili hráči pravidelně. Pilníkovský fotbal však trápí úmrtnost hráčů. Když mladí totiž dospějí do věku 17, 18 let poznají alkohol, drogy a skončí.
Cíl: Možná, že mám moc velké oči, ale chtěl bych se umístit do 6. – 7. místa. Tip Deníku: 8.


Bílá Třemešná


Josef Kubelka: Tým zůstává stále stejný. Zimní příprava měla takový normální průběh, kterému odpovídá účast v okresním přeboru. S docházkou problém nebyl.
Cíl: Udržet se. Po podzimu to snámi nevypadá moc růžově, ale věřím, že se vyhneme i baráži. Tip Deníku: 15.


Vítězná


Martin Formánek: Se zimní přípravou jsem spokejen. v průměru nás chodilo na tréninky 12 – 13. Odehráli jsme tři přípravná utkání. Kádr se rozrostl o tři posily. Z Mostku přišli Marel a Čechovič. V bráně bude Kalenda.
Cíl: Hlavně se zachránit. Nejlepší by bylo hrát ve středu tabulky. Tip Deníku: 12.


Dolní Kalná


Tomáš Navrátil: Vzhledem k velmi neuspokojivému postavení mužstva po podzimu došlo k radikálním změnám. Kádr byl doplněn o šestici nových hráčů (Junek, Klenz - host. Jilemnice, Dědek, Stránský -host. D. Branná, Jiřička, Ježek - ukonč. host. ve Studenci) a absolvoval velmi náročnou zimní přípravu, ve které sehrál sedm utkání (5-1-1).
Cíl: Vzhledem ke kvalitě a připravenosti bychom se na jaře chtěli pohybovat ve středu tabulky, boj o záchranu si vůbec nepřipouštíme, naopak si myslím, že bychom mohli potrápit i aspiranty postupu a boj o 1.B třídu zdramatizovat. Tip Deníku: 7.

Žacléř B


Pavel Hradecký: Kádr nedoznal přes zimu žádných změn. Příprava byla spojená s áčkem. Máme mladé mužstvo, které tvoří dorostenci a hráči, co se nedostanou do A mužstva.
Cíl: Snažit se udržet. Fungujeme ale podle potřeb áčka, na kterém závisí, s čím budeme hrát. Tip Deníku: 16.


Kunčice


Josef Budina: Mužstvo opustil Renner (Prosečné), z posil přišli na hostování Jirsa (Vrchlabí), Adolf (Dolní Branná), Janda (Lánov) a na přestup Tryzna z Jičíněvsi. Příprava probíhala v rámci možností jednou týdně v terénu a jednou jsme jezdili hrát do Jilemnici, Horní Branné, Vrchlabí na umělku.
Cíl: Nejvyšší okresní soutěž chceme zachránit i pro příští sezonu. Tip Deníku: 14