Vždyť právě z kopačky dvorského kapitána vyletěl v 66. minutě gólový centr, který spadnul na hlavu Pavla Krále. A to byl rozhodující moment derby. „Mám dojem, že jsem dostal balón od Sámi do lajny. Míč jsem si zaseknul a viděl jsem, jak mi do středu nabíhá Krulda. Já jsem to chtěl ale zkusit přes obranu na zadní tyč, kam si chodí Pavel Král. To je takový náš naučený signál. Tak jsem to tam zkusil dát a Pavel to trefil nádherně,“ popisoval Ježek úvodní branku derby.
“Škoda, že už předtím Honza Řežábek nedal jednu ze svých dvou šancí. Potom ale připravil druhý gól, takže nakonec dobrý,“ dodal.
Dvoráci v Trutnově domácí tým k ničemu nepustili a jejich vítězství bylo naprosto zasloužené. „První poločas přinesl takovou oťukávanou z obou stran. Po přestávce se mi zdálo, že se Trutnov víc zatáhnul a v jeho hře jsem postrádal takové nasazení jako v prvním poločase. Probudili se teprve až, když jsme dali gól. Pak začali zlobit. Měli do konce i jednu šanci, kterou jsme vykopávali z brankové čáry,“ sdělil Ježek k jediné situaci, kdy hostující obrana dala Horákovi prostoru, více než by bylo obvyklé. „O síle trutnovského útoku jsme věděli. Standa Horák dobrý tělo, Míra Hejna velký bojovník, který dojíždí každý souboj. Připravili jsme se na ně a myslím, že se nám to podařilo,“ viděl Ježek jednu z příčin úspěchu v pokrytí útočného dua soupeře.
Nebyla to ale ta zásadní. „Myslím, že rozhodlo hlavně to, že jsme makali jako celý tým, a že jsme splnili to, co jsme si řekli. Hrát zezadu a nedostat gól. Věděli jsme, že v útoku se prosadíme. Teď se nám daří vytvářet šance a proměňovat je, což jsme potvrdili,“ uvedl Ježek.