Zatímco parta kouče Kozáka (13. místo, 16 bodů) v divizi C zítra podruhé za sebou pocestuje na hřiště soupeře, tentokrát do Holic (14. místo, 14 bodů), královédvorská družina (3. místo, 27 bodů) si v neděli odbyde letošní premiéru na domácím stadionu pod Hankovým domem s týmem Turnov–Pěnčín (7. místo, 24 bodů). Obě utkání začínají v 15 hodin.

Dvoráci v úvodním jarním kole prohráli v Hlavici 1:2 gólem z penalty v 85. minuty. „Co se týče hry, tak všechno bylo v pořádku,“ prohlásil trenér Dvora Čeněk Celler, kterého už ale tak nepotěšila realizace gólových šancí. Nedělního soupeře Dvůr na na podzim porazil 3:2. Na Turnov však pozor! V minulém kole se severočeskému týmu podařilo doma otočit utkání s Týništěm, které ještě v 70. minutě vedlo o dvě branky, ale nakonec prohrálo 4:2.

Fotbalisté Trutnova si ve své jarní premiéře přivezli bod z Převýšova za remízu 1:1, kterou zachránila v 93. minutě hlavička Hejny. „Kluci bojovali, ale měli jsme samozřejmě kliku,“ vrátil se ke šťastnému závěru trenér Petr Kozák. Ten v Převýšově vyslal na hřiště jedenáctku, ve které chyběli oba Horákové. „Jeden nemá natrénovano a druhý polemizuje o odchodu,“ sdělil kouč, který, pokud všichni hráči budou zdraví, postaví stejnou sestavu i zítra v Holici.

„Bude to těžký zápas, protože se jedná také o tým, který se zachraňuje. Kádr doplnili zkušenými bývalými hráči. Vsadili vlastně na to, co my,“ prohlásil na adresu sobotního soupeře, který v úvodním kole prohrál 1:2 na půdě čtvrté Velimi. Na podzim doma Trutnov vyfasoval od Holic „bůra“.