Proč?

Jednoduše fotbalovou bitvu o Krkonoše totiž měli ve své režii Dvoráci, kteří po dvou vstřelených brankách hráli to, co potřebovali. A Trutnov? Ten na vítězství prostě neměl. Za devadesát minut si vypracoval snad jen dvě šance.

Utkání začalo opatrně, přesto už ve 3. minutě se za hostující obranou ocitl Otradovský, jeho lob proti vyběhnutému Šťastnému však skončil jen v boční síti. Dvorská převaha poté postupně začala narůstat, až přišla 14. minuta a gól, který padnul do sítě brankáře Šťastného. Holub si vyměnil míč s Brendlem, pronikl do vápna a střelou k bližší tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Radost domácích fandů ještě pomalu ani neutichla a bylo to 2:0. Na centrovaný míč na malém vápně nejvýše vystoupal důrazný Groh a Šťastný mohl jen rozkládat rukama.

Hráči Trutnova byli úvodem utkání trochu zaskočeni a trvalo jim půl hodiny, než se dostali do pořádně do hry. Vrátit do zápasu je mohla 32. minuta a dvě velké příležitosti. Nejprve se v úniku do střelecké pozici protlačil J. Makovský, ale Tomek jeho střelu vyrazil. Vzápětí si však domácí gólman vybral při pokusu Přívratského slabší chvilku, když mu míč vypadl z ruky přímo k Duchovi, který však ze sedmi metrů branku netrefil. To bylo však vše, co Trutnovští v první půli předvedli.

Výkon hostujícího mužstva nešel nahoru ani ve druhé půli, což hrálo do karet Dvoru. Hra se tak převážně odbývala mezi šestnáctkami s minimem šancí. Tu největší zahodil v 79. minutě, už v první půli střídající za zraněného Kilevníka, D. Novák, jenž ale z malého vápna vysoko přestřelil.

Když už se zdálo, že utkání skončí výsledkem 2:0, chyboval domácí obránce Bělina, snažící se zachytit nepřesný výkop Tomka. Udělal to ale tak nešťastně, že míč zpracoval pro Pejchala a ten ho okamžitě vrátil do prázdné branky 2:1.

Fakta – branky: 14. Holub, 18. Groh – 89. Pejchal. Rozhodčí: Pospíšil (Vrdy). ŽK: 1:2. Diváků: 750. Poločas: 2:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Král, Kruliš, Bělina, S. Ježek (85. Volf) – Kilevník (25. D. Novák), Groh, Holub, Míl – Brendl, Otradovský (80. Řežábek). FK Trutnov: Šťastný – P. Makovský, Syrovátka, Kozák (46. Pejchal), Duch – Machalík (65. Ficner), Marks, Kuneš, Přívratský – J. Makovský, Kamitz

Hlasy trenérů

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Vítězství jsme si zasloužili, protože hosté si za zápas vytvořili jen jedinou šanci.My jsme jich měli trochu více, i když druhý poločas se odehrával, jak nějaká sousedská kopanice. Jedni byli spokojeni a druzí góla dát nemohli. Celý týden byl na hráče vyvíjen tlak, ale ti to zvládli.“

Petr Kozák, trenér FK Trutnov: „Příčinu porážky můžeme hledat v prvním poločase, ve kterém byli domácí důraznější, hladovější po vítězství a dali dva góly. Poté jsme se sice zlepšili, ale Dvůr si to už pohlídal. Soupeř nám toho jinak moc nepovolil, jeho zkušení hráči dřeli, hráli až do úplného vyčerpání. Na rozdíl od nás asi na hřišti nechali všechno.“

Muž večera

HRÁČ S ČÍSLEM 5 – dvorský útočník JAN BRENDL:. To, s čím jde útočník na hřiště – dát gól – se mu nepodařilo naplnit. Domácí kanonýr však důležitou přihrávkou na první gól Holuba nasměroval svůj tým na vítěznou cestu. Běhal, nabízel se, přihrával, vymýšlel.

Moment zápasu

STŘELA DO NEBES: Běží 79. minuta – stav 2:0. Po průniku a následné střele domácího útočníka Otradovského se míč odráží na malé vápno k Novákovi, který má před sebou odkrytou branku, může definitivně rozhodnout, ale míč po jeho ráně končí vysoko nad brankou.