Svěřenkyně Radky Lukáškové na nejvážnějšího rivala v boji o titul a postup ztrácejí dva body. Domácí zaváhání by tak velmi náhralo soupeři, zvláště pak, když Trutnov ještě v předposledním kole (8. června) zajíždí do Karlových Varů. Utkání začíná ve 14 hodin.

V sobotních generálkách obě družstva dodržela tradici minulých kol a zvítězila. Karlovy Vary po dvanácti gólech Pavlíkovu nešetřily ani rezervu Mladé Boleslavi, které nasypaly deset branek. Trutnov své utkání odehrál venku proti Trstěnicím a po trefách Myšičkové Petříkové a Teislerové se radoval z vítězství 3:0.

Trštěnice – Trutnov 0:3 (0:1)

Trutnov zahájil utkání s chutí a hned v úvodu se dostával na dostřel domácí branky. V 5. minuty vybojovala Petříková rohový kop, ten zahrála Rovenská a Myšičková otevřela skóre zápasu - 0:1. I nadále byly aktivnější hráčky druhého celku tabulky, kterým chybělo jen přesnější zakončení. Některé zbrklé přihrávky končily zbytečně na kopačkách domácích. Trutnovské fotbalistky své chyby naštěstí napravily a získávaly zbytečně ztracené míče zpět. Další branku ale do přestávky nepřidaly, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Ve druhém poločase pokračovala převaha Trutnova a v 61. minutě se po vydařené akci měnilo skóre podruhé. Vpravo Valentová posunula míč podél postraní čáry na Kosovou, ta našla před brankou Petříkovou a právě ona zvýšila na 0:2. Hostující hráčky hrály pestrý fotbal, v němž byly k vidění povedené narážečky, dlouhé balony do křídel i pohledné kombinace záložní řady. Škoda jen,že se nepodařilo z více akcí skórovat. Až v 83. minutě uzavřela brankový účet po pěkné přihrávce Kosové Teislerová - 0:3. Trutnov si tak do Krkonoš odvezl další tři body

Fakta – branky: 5. Myšičková, 61. Petříková, 83. Teislerová. ŽFK Trutnov: Benschová – Romančáková, Jirásková, Zuntová, Brusová (69. Vítková) – Králová (53. Valentová), Myšičková, L. Kosová, Rovenská – Teislerová, Petříková.

Výsledky dohrávaného 11. kola:

Karlovy Vary – Mladá Boleslav B 10:1
Trštenice – Trutnov 0:3
Varnsdorf – Viktoria Plzeň B 0:2
Liteň – Karlštejn 2:0
Pavlíkov – Teplice B 1:7
Uhlířské Janovice – Dubice 1:0

(to)