DVůR KRÁLOVÉ - Velim 5:1 (2:1)


Oba týmy se v letošní sezoně už střetly. V pohárovém utkání tehdy Dvoráci šťastně vyrovnali v 90. minutě na 1:1 a postoupili na penalty. Včerejší mistrovský zápas, už byl mnohem jednoznačnější. Ovšem jen zase, co se týče výsledku. Opticky Velim v poli se Dvorem držela krok, ale to, že by gólman Tomek musel řešit zapeklité situace, se říci nedá.


První branka zápasu padla po dvaceti minutách hry. Krulišův trestňák prošel k Otradovskému, ten o tyčku „přihrál“ Brendlovi a Dvůr se dostal do vedení. Ovšem jen na šest minut, protože pak závar před Tomkem ukončil lob Snopa. Ve 32. min. se však opět předvedl uzdravený kanonýr Brendl, který po akci z pravé strany dostal míč do vápna, uvolnil se přes beka a s přehledem skóroval – 2:1.


O výhře Dvora rozhodl nástup do druhé půle. V 50. min. Otradovský hlavou dorazil do prázdné branky Kilevníkovu bombu a v 56. uklidil po rohu míč v plném náběhu do sítě Král – 4:1. Domácí poté polevili, přesto ještě Kilevník po Holubově pumelici do břevna dorazil balón popáté za Svobodu.

 

Týniště - FK TRUTNOV 3:0 (0:0)

Naděje trutnovských fotbalistů na body v Týništi žila jen do té doby, co hráli v plném počtu. A to bylo do poslední minuty prvního poločasu, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Chmelík. Po přestávce zápas ovládli domácí.


Úvod utkání se odehrával spíše ve středu pole. První náznak ohrožení branky přišel v 18. min. po rohovém kopu domácích. Ve 20. min. si sám šanci vybojoval Marks, ale jeho střela skončila vedle levé tyče. Na druhé straně hlavičkoval po standardní situaci Matějus nad branku. Nejaktivnějším hráčem Týniště byl Gorol, který v první půli zkoušel několikrát střelecké štěstí. Nejblíže brance byl ve 34. min., kdy jeho skákavá rána skončila na tyči Šťastného branky.


Po přestávce domácí zatlačili Trutnov k šestnáctce a vyústěním jejich tlaku byl gól Duchniče, který v 58. min. prostřelil Šťastného. V 64. min. Seifert prošel přes tři trutnovské obránce, nabil do palebné pozice Vinklerovi a ten míč poslal levačkou ke vzdálenější tyči – 2:0. V 77. min. si ještě míč po centru do vlastní branky srazil Kamitz.