HAFA popáté

V 26. ročníku se opět po letech dočkali domácí. Ve finále se Starou gardou Náchod se jim podařilo uspět po remíze 2:2 v penaltovém rozstřelu a popáté tak hráči HAFA vybojovali pro Havlovice vítězný pohár. To je také dosud nepřekonaný rekord v počtu vítězství na HAPO. Oporou domácích byl i osmačtyřicetiletý brankař Jaroslav Dvořák, který si mohl po devatenácti letech opět vychutnat vítězství na Havlovickém poháru. Ani tento rok pořadatelé nezapomněli na diváky. Mezi zápasy bylo k vidění vystoupení profesionálních hasičů, prezentace nových automobilů, nebo vystoupení cvičených psů.

Slavilo se dvakrát

Třináct let si musela počkat parta kolem fotbalového klanu Skácelů na čtvrté vítězství na Havlovickém poháru. Tým Academix Hradec Králové vedený jedním z nejúspěšnějších hráčů celé historie HAPO – Rudolfem Skácelem st., za který hráli ligoví borci R. Skácel ml., Tomáš Kuchař či Martin Barbarič, nedal ve finále šanci hráčům Staré gardy Náchod a zvítězil 5:2.
Nejlepším střelcem turnaje se stal mistr Evropy do 21 let a tehdejší hráč Olympique Marseille Rudolf Skácel. Dvacátý sedmý ročník měl přímo na hřišti zajímavé fotbalové pokračování v podobě velkoplošné projekce z ME v Portugalsku. A i tady se slavilo. Česko rozstřílelo Dánsko 3:0.

S čistým štítem

28. vítězem HAPO se suverénně stali hráči Švéry teamu Trutnov. Tento mančaft prošel turnajem bez ztráty bodu a dokonce bez jediného obdrženého gólu. Ten jim nevsítil ani finálový soupeř ZaP Nové Město, který odešel poražen 3 : 0. Během finálového dne se početným divákům představily místní cvičenky se zajímavou pohybovou skladbou, zájemci se mohli svést na terénních čtyřkolkách nebo vyhrát na kole štěstí. Čas se našel i na poděkování starostovi Havlovic Dvořáčkovi za vynikající spolupráci OÚ s místní TJ.

Vylepšený areál

Nejzajímavější atrakcí 29. ročníku byl pohled na rekonstruovaný a z poloviny nový sportovní areál z třicetimetrové vysokozdvižné plošiny. Finále nabídlo atraktivní souboj pětinásobného vítěze turnaje Havlovic s ambiciózním týmem Milána Jaroměř. Hráči Jaroměře už několik let snili o vítězství a podařilo se jim to až v tomto ročníku po výhře 4:1. Kvalitní zápasy opět sledovaly stovky diváků. Jen kolem areálu bylo v závěru turnaje zaparkováno 250 kol a motorek a přes 150 automobilů. Takovou diváckou kulisou se u nás může pochlubit pouze Havlovický pohár.
Turnaj, který se hraje pro radost. Turnaj, kde se střetávají amatérští fotbalisté i reprezentanti. Turnaj bez korupce a zákulisních machinací. Turnaj s neopakovatelnou atmosférou.

Celá historie ZDE …

 

 

HAPO v číslech a rekordech

V 29 ročnících HAPO se prezentoval celkem 332 týmů z Česka, Slovenska, Německa, Polska a Anglie. Za 29 let více jak 70 000 divákům představilo na havlovickém trávníku přes 10 000 hráčů. V 2481 zápasech padlo 8779 gólů, což činí průměr 3,54 branek na zápas. Prodlužovalo se 85 zápasů. Bylo v nich vstřeleno 91 branek.
Ve 40 zápasech se rozhodovalo o vítězi v penaltovém rozstřelu. Z 316 penalt jich bylo 262 proměněných. V normální hrací době padlo z pokutových kopů 79 branek – 21 x vyšel střelec naprázdno. vlastním branek padlo 86, jedna z nich dokonce přímo z autového vhazování. Uděleno bylo celkem 404 žlutých a 96 červených karet.


Nejúspěšnější mužstva historie
1. HAFA Havlovice A 29 účastí/140 bodů
2. Mavl (Švéry) Team Trutnov  16/110
3. Academix Hradec Králové  20/92
4. ZaP Nové Město n. M.  20/74


Rekordmany mezi rozhodčími v počtu odřízených zápasů jsou: Prouza 240 utkání, Šolc 216, Hanzl 158, Hofman 148, Galba 146.


A na závěr několik speciálních rekordů HAPO:
– je to fotbalový turnaj, na kterém se 29 let vypilo nejvíce piva, snědlo nejvíce párků, utopecnů a vaječných omelet.
– turnaj, při kterém diváci nejvíce utratili na tombole a kole štěstí.
– turnaj s nejvíce zakopnutými míči na řeku
– turnaj, kde se po trávníku procházeli živý tygr, koza, cvičení psi, mažoretky či akrobaté
– turnaj, na němž padají nejen krásné góly, ale třeba z nebe i parašutisti a ohňostroje.
– turnaj, který navštívilo nejvíce půvabných dívek, slečen, dam a paní.
– turnaj s nejkouzelnějším živým maskotem – vodníkem Jardou Duffínem


HAPO je prostě turnaj, který už 30 let připravuje spolek nadšenců z Havlovické fotbalové asociace pro vaši radost a pohodu.