Souboj o putovní trofej však byl úplnou tečkou za jubilejním kláním. V moderním sportovní areálu to však žilo již od ranních hodin. Osmička finalistů byla rozlosována do dvou skupin, ze kterých cesta do bojů o finále vedla jen z prvních dvou míst.
Největší pozornost jako vždy na sebe poutal hradecký Academix, za který nastoupili Ruda Skácel a bývalý slávista Tomáš Kuchař. Rodina Brendlů zase do svých řad ZaPu Nového Města zlákala odchovance tamní kopané a nyní čerstvého hráče italské Fiorentiny Jana Hableho. Oba mančafty patřily k velkým favoritům, ale ani jeden na pohár nedosáhl.


Pouť hráčů Akacademixu dokonce skončila už v základní skupině, když ve svém posledním vystoupení jim k postupu stačil bodl. Čáru přes rozpočet týmu Rudolfa Skácela st. udělala domácí HAFA vítězstvím 3:1, které naopak pomohlo k postupu z druhého místa právě Havlovicím.
Z první příčky šly do finále 1. KK Mozky Police, a to přestože se po posledním utkání ve skupině radovali z postupu Poláci PSP Kowary. Jejich vítězství 4:2 však bylo kontumováno 3:0 ve prospěch polických Mozků, protože za polské mužstvo nastoupil hráč, který v předchozím duelu dostal červenou kartu a měl stát.


Ve druhé skupině byla situace jednoznačnější. Z prvního místa postoupil ZaP a druhá skončila Stará Garda Náchod. Loňský obhájce prvenství Miláno Jaroměř sice ve skupině neprohrál, ovšem za tři remízy se vstupenka do semifinále koupit nedala.
Do prvního boje o finále tak po seskoku tří parašutistů nastoupily 1. KK Mozky Police a Stará Garda Náchod. Lépe zápas začali Poličtí, když se ujali vedení. Stará Garda ale ještě do přestávky dvěma góly výsledek otočila a ve druhém poločase i přes nápor Mozků to už vypadalo, že je finále její. Tři minuty před koncem ale Hauk vyrovnal a zápas šel do prodloužení. To už však ve 22. min. rozhodl náchodský Janovský, když mu míč chytře k tyči přihrál z přímého kopu Jaroslav Vejprava.


Ani dvacet minut druhého semifinále ZaP Nové Město – HAFA Havlovice nestačilo k určení finalisty. Na vedoucí gól domácího Davida totiž Novoměstští po odstřelování gólmana Čápa odpověděli v předposlední minutě zápasu, kdy se trefil Hájek. V prodloužení se už diváci těšili na penalty, když v 28. min. domácí Úpičák Martin Kejzlar napřáhl z přímého kopu a prostřelil gólmana Tomka.


Zklamaní hráči ZaPu si potom alespoň částečně spravili chuť v boji o třetí místo, když deklasovali 6:1 Mozky.
Také finále bylo od semifinálových dramat na míle vzdáleno, a to hlavně díky náchodskému Petru Kánskému, který zaznamenal hattrick. Jeho tři góly byly základ vítězství 4:0 nad Havlovicemi. Stará Garda se tak pomstila domácím za prohru z jejich minulého finálového souboje.
Nejlepším střelcem turnaje se stal pětigólový kanonýr Havlovic Martin Merganc, trofej pro nejlepšího gólmana získal Martin Tomek (ZaP Nové Město), nejlepším hráčem byl vyhlášen Marcel Janovský z vítězné Staré gardy Náchod.