Pohled na překrásně modrou oblohu bez mráčků totiž věštil, že letošní ročník Hunťák Cupu bude opět protkán sluneční paprsky. „Když vyjde počasí, tak to je padesát procent úspěchu, říká jeden z hlavních organizátorů fotbalového turnaje v malé kopané JOSEF ŠPŮR o nejdůležitější složce pořádání akce pod širým nebem.


„Kdyby totiž bylo špatné počasí, tak přijde polovina lidí a už to nebude ono,“ dodal. „Máme vždy připraveny nějaké soutěže. Turnaj neděláme jen kvůli fotbalu, ale i pro dospělé a děti, sdělil Špůr. Diskotéka, travesti show, ohňostroj, slosování programů o křovinořez, to vše bylo letos na Hunťáku Cupu k mání.


A jak se v hlavě vůbec zrodí takový nápad uspořádat fotbalový turnaj? „S naší partou kluků jsme jezdili také po turnajích. Do Svitav. Jeden rok jsme ale nejeli, a proto jsme se rozhodli udělat turnaj doma,“ přibližuje počátky turnaje, jehož prvního ročníku se zúčastnilo dvanáct mužstev. Letos se do Hunťáku zapojilo 21 týmů, ale zájem byl vyšší. „Šest mužstev jsem musel odhlásit. Protože časově by se to nedalo zvládnout a muselo by se hrát sobota – neděle,“ neplánuje zatím Špůr rozložení turnaje do dvou dnů.