O co šlo? V utkání 23. kola Okresního přeboru mužů Viktorie Bohumín – Lokomotiva Louky za stavu 0:1 došlo ve 30. minutě k inzultaci hlavního rozhodčího náhradníkem domácích, hráčem J. M. Jak k této inzultaci došlo? „Ve 28. minutě v souboji o míč u velkého vápna hostí posoudil hlavní rozhodčí situaci ve prospěch Louk, což rozběsnilo domácí lavičku. V nejbližším přerušení hry pak arbitr upozornil vedoucího domácích na nevhodné chování hráčů, na jejich pokřikování a zároveň vysvětlil herní situaci ze svého pohledu. Následně urazil náhradník Viktorie rozhodčího pohoršujícím, urážlivým a ponižujícím výrokem s použitím vulgárního výrazu, za což obdržel správně červenou kartu. Jenže vzápětí udeřil rozhodčího čelem do nosu, čímž mu způsobil jeho zlomeninu, která si vyžádala lékařské ošetření v nemocnici,“ pravil předseda DK OFS Karviná Břetislav Javín.

Zvláštní poděkování patří nejenom hráčům Lokomotivy Louky, kteří ihned po inzultaci poskytli rozhodčímu první pomoc a chránili jej před dalším napadením, ale i pořadatelské službě Viktorie Bohumín, která zajistila klidný odchod rozhodčích do kabin, a v neposlední řadě i oddílu za své nekompromisní a chvályhodné rozhodnutí: za tento svůj čin si totiž dnes již bývalý hráč Viktorie vysloužil vyloučení z řad členů oddílu, který pro něj zároveň požadoval u disciplinární komise za jeho neomluvitelné jednání nejvyšší možný trest.

Disciplinárka pak na svém pravidelném čtvrtečním zasedání tvrdý trest skutečně vynesla: 4 roky nepodmíněně pro hráče a peněžní pokutu 3 tisíce Kč pro oddíl Viktorie Bohumín. A to mohl být trest ještě tvrdší.

„Jelikož se množí případy fyzických napadení rozhodčích, budiž tento případ exemplárním pro všechny ostatní a já rozhodnutí naší komise tleskám. Nemůžeme dopustit, aby někteří jedinci svým neomluvitelným a zkratovitým chováním odrazovali nové zájemce o funkci rozhodčích, kterých je na okresních pozicích nedostatek, ale i práci a zábavu ostatních fotbalových dobrovolníků a nadšenců v jednotlivých klubech,“ postavil se čelem k tomuto problému předseda OFS Karviná Jiří Lincer. „Nehledě na to, že takoví „hráči“ potrestají nejen sami sebe, ale především připravují o nemalé peníze i svůj klub, který by mohl tyto finance využít účelněji, například na výchovu mládeže,“ dodal Lincer.

Nezbývá než doufat, že zbývající utkání nejenom tohoto soutěžního ročníku budou probíhat v duchu fair play.