Vylepšit tuto nepříznivou bilanci a zachránit soutěž je jasný jarní úkol nejen pro hráče, ale i nového trenéra týmu. Tím se po odvolání Miloše Dvořáka stal PETR KOZÁK.

K týmu jste nastoupil začátkem ledna, překvapilo vás, že volba vedení padla na vás?
V dané chvíli to bylo jedno z mála možných řešení, jako člen výboru klubu jsem spoluodpovědný za jeho chod.

Zvažoval jste dlouho nabídku nebo jste měl hned jasno?
Situace kolem trenérského postu se vyvíjela dost neobvykle, navíc jsem opustil starší dorostence po vcelku dobrém podzimu. Rozhodování nebylo jednoduché.

Angažmá v Trutnově bude vaše první v „dospěláckém“ fotbale. V čem se bude lišit od působení u mládežnických týmů?
Zkušení hráči dokáží usměrňovat ty méně otřelé, z pohledu základních fotbalových věcí tedy práce jednodušší. Na druhou stranu se někteří dospělí v mnohém podobají mládeži.

Mužstvo jste přebral na 13. místě, pár bodů nad sestupovou hranicí. O jarním cíli tedy asi máte jasno, že?
Trutnovu, jako druhému největšímu městu v kraji, tato soutěž přísluší z hlediska divácké obce i hráčů, pokusíme se ji udržet.

Jak složité bude se zachránit v letošním ročníku divize C?
Velmi, ve hře je více mužstev a domnívám se, že většina z nich měla lepší možnosti jak doplnit své kádry.

Jaké kroky k záchraně Trutnov udělal v zimní přípravě?
Vzhledem k tomu, že pro mnohé talentované místní hráče je pravidelný trénink nepřekonatelnou překážkou a raději tedy chtějí působit v mužstvech okresního formátu či dokonce končí s fotbalem, oslovil jsem zkušené hráče. Zimní příprava probíhala v domácích podmínkách, zpestřením byly zájezdy na hřiště v Chudonicích a Černíkovicích, kde mají to štěstí, že vznikla hřiště s umělou trávou.

Byl jste spokojen s přístupem hráčů k tréninku?
Samozřejmě, že ne všichni ze širokého kádru přistupují k našemu společnému koníčku stejně, naštěstí to zdravé, a věřím, že i odhodlané jádro mužstva, má přístup dobrý.

Měnilo se nějak složení týmu pro jarní část? A co byste popř. řekl na adresu nováčků? Budete ještě posilovat?
V Trutnově je skoro již pravidlem, že hráči uslyší před koncem přestupového období vábení jiných oddílů, byť z nižších soutěží, a odcházejí. Dalším problémem je u mnohých hráčů koordinace sportu s pracovním vytížením. V přípravě tak dostali příležitost mnozí hráči rezervy a jistě se někteří z nich objeví i v divizních utkáních. Na adresu nováčků lze říci jen to, že vůbec nejde o nováčky, ale převážně o zkušené matadory, kteří se k mužstvu vrátili či přišli na hostování.

Největším problém Trutnova v podzimní části byla obecně útočná činnost. Bude na jaře Trutnov střílet více gólů?
Pokusíme se vstřelit vždy o branku více než soupeř. V přípravě jsme střelecké rekordy sice netrhali, ale snaha o rychlý přechod vpřed byla zjevná a vždy jsme nějaký ten gól vstřelili.

V přípravných zápasech se vám výsledkově vcelku dařilo. Naposledy jste dokonce porazili i Náchod. Bude to blýskání na lepší časy?
Přípravná utkání jsou v mnohém odlišná od těch soutěžních, nevyvozuji z dosažených výsledků žádné přehnané závěry. Dokázali jsme odehrát kvalitní pasáže s účastníkem ČFL i s divizními rivaly, vybrali jsme si i slabší chvilky s účastníky krajského přeboru. Přípravná utkání sloužila k bližšímu poznání výkonnosti a možností zařazení hráčů na určité posty i k vyzkoušení různých rozestavení, výsledky začínáme počítat až od 16. března.

Na co nebo na koho Trutnov bude v jarní části spoléhat?
Nezbývá nic jiného než věřit v partu, kterou si úzký, ale věřím, že odhodlaný, hráčský kolektiv snad udrží po celou jarní část soutěže. Pokud někteří jedinci budou herně i morálně vyčnívat, bude to jen dobře, snad tím budou negovat drobné nedostatky ostatních.

Druhou polovinu sezony začínáte v neděli na půdě nováčka v Převýšově. Co si od zápasu slibujete?
Očekáváme od soupeře maximální nasazení i snahu získat body a vzdálit se bodově spodním patrům tabulky. Na malém hřišti určitě nebude čas na žádný odpočinek.

V dalším kole vás čeká opět venku další nováček, Holice. Na podzim Trutnov v obou těchto zápasech naprosto vyhořel, kdy doma inkasoval osm gólů. Souhlasíte s tím, že pro Trutnov bude právě úspěšný vstup do jara velmi důležitý?
Podzimní zakolísání v domácích duelech s oběma nováčky určitě poznamenalo myšlení hráčů. Nyní se pokusíme o lepší výkony, které by přinesly body i dobrou náladu.