Kam jste se ztratil z očí české veřejnosti po odchodu z Bohemians? Rok a půl jsem na Kypru v Arisu Limassol. Ještě mám smlouvu na dva roky, ale dá se říct, že už to jen tak plácám a fotbal hraju spíš pro radost.

Jak dopadla sezona? Jako nováček první ligy jsme skončili na osmém místě ze čtrnácti, takže pro klub to byl úspěch, že jsme se zachránili. Dokonce s velkým předstihem, asi osm kol před koncem. Všichni byli spokojení.

Patřil jste do základní sestavy? Jo, hrál jsem pravidelně, na fotbal si nemůžu stěžovat. Jen ten život na Kypru za moc nestojí.

Copak sluníčko, pláže, moře, to vám nevyhovuje? Noprávě, to je ono. Každý si myslí bůhvíjaké je tam teplo, ale přál bych vám zažít zimu na Kypru. Dokud si to člověk prostě nevyzkouší, nevěří. Také lidé tady mají trochu jiné myšlení.

Jak zápasíte s řečtinou? Tak na tu se nechytám vůbec. (smích) Naštěstí mám nějaké základy angličtiny. Domluvit se není problém. Plánujete návrat do české ligy? Ježiš marja už vůbec. Ani kdybych snad měl nabídku ze Slavie nebo Sparty. To by fakt musela být hodně lukrativní, abych změnil svůj názor. A kór když vidím, jak někam přijedu a lidi jsou sprostý a nadávaj.

Takže další fotbalové plány Tomáš Kuchaře budou jaké? Jak jsem řekl, v Limassolu mám smlouvu ještě na dva roky, ale uvidím, jestli jí dodržím nebo ne. Spíš si však myslím, že ne.

Proč? Malej začíná tenhle rok chodit do školy, takže budu na Kypru sám. A když tam budu sám, tak to je úplně, víte kde … (smích) Mám dvě děti, ještě malou roční holčičku. Rodina je pro mě na prvním místě. Uvidíme, jestli potom někde seženu dobrou práci.

U fotbalu by jste přeci jen nechtěl zůstat? To jo. Ale na druhou stranu, když vidím, co se v tom našem fotbale děje, to jsem tak otrávenej, že radši ani ne.

Z Kypru máte přehled o dění v českých fotbalových luzích a hájích? Snažím se. Pár šikovných kluků po našich trávních běhá. Co si budeme namlouvat, hráče máme pořád dobrý.

Tak co se vám nelíbí? Mám na mysli funkcionáře – viz. teď kauza Košťál, ale i trenéry, které jsme znal ještě jako hráče, kdy byli super kluci. Potom se však otočili. Chápu, že musí mít určitý odstup od hráčů, ale co se z nich časem stalo za … běhá to ve chlívku …, radši nebudu komentovat.

Pojďme konečně i k Havlovickému poháru. Pokolikáté jste tu? Podruhé. Poprvé jsme turnaj vyhráli. Letos jsme skupinu měli rozehranou dobře. Bohužel v posledním zápase s domácími jsme si nechali dát prvního góla a HAFA si zápas zezadu pohlídala. Přestože jsme nepostoupili, smekám před klukama, se kterými jsem hrál. To, že v sedmnácti se dostali až mezi poslední osmičku a takhle zamakali.

Co se vám v Havlovicích líbí? Všechno. Jsem tady s celou rodinou.O malým jsem pořádně ani nevěděl, kde běhá. Svezl se na velbloudu, byl na skluzavkách, kopal si vzadu za hřištěm. Je tady příjemné prostředí s dobrým občerstvením. Pokecáme s Rudou Skácelem. Rád se sem budu vracet.