Důvod? Domácí útočník v 77. minutě utkání s Chocní vstřelil důležitý úvodní gól zápasu. „Výjimečně se mi to podařilo,“ usmíval se po zápase 23letý forvard, jehož trefa výrazně pomohla oživit do té doby nudné utkání. Bohužel, pro diváka přišla až v čase, kdy už většina lidí přemýšlela, co dál s načatým nedělním večerem.

„Nebyl to jednoduchý zápas. Choceň bojovala a hlavně dobře bránila,“ vysvětloval Otradovský proč, se Dvoráci za tři čtvrtiny utkání dostali jen do pár střeleckých pozic. Taktice předposlední Chocně, kterou v tabulce od Dvora dělí jedenáct míst, se ale nemůžeme divit. Tým, který bojuje o záchranu, nebude přeci bezhlavě útočit.

Jenomže přílišná defenzíva se nakonec hostům vymstila. „Ve druhém poločase jsme začali hrát trochu více dopředu. Choceň také začala pomalu odpadávat a my jsme získávali větší převahu,“ uvedl Otradovský. K oživení dvorské hry přispěl o poločase i příchod Kilevníka na hřiště.
Přesto skórovat se domácím podařilo až třináct minut před koncem zápasu.

„Naběhl jsem si na přihrávku Kruldy, sklepnul jsem to do lajny na Kila, ten to perfektně poslal do vápna, kde vznikla skrumáž, ze které se míč odrazil přede mě a pak už to nebylo těžké,“ popisoval Martin Otradovský gólový moment, který rozhodl nedělní zápas. Při akci dvorský útočník prokázal skvělý čich na góly. Z jedné strany vápna si přeběhl na druhou a skóroval. Byla to jeho jubilejní desátá trefa v sezoně.

Po vedoucí brance již nejen Otradovský věřil, že Dvůr dotáhne zápas k vítězství. „Jen jsem předpokládal, že pojistku přidáme dříve. Juanovi (přezdívka Řežábka – pozn.) se to ale nepovedlo,“ povzdechl nad třemi zazděnými superšancemi parťáka z útoku. „To se ale stane. Sám to vím nejlíp,“ konstatoval Otradovský. „Je to těžké. Z vlastní zkušenosti vím, že, když jdu sám na bránu, není to někdy nic jednoduchého. Jemu jsem však věřil, že to dá. V tomhle byl vždycky lepší,“ poznamenal Martin Otradovský.

Zatímco dvorský útočník se tak do role Jana Řežábka dokázal vžít, například kouč Celler a hlavně stoper Kruliš hlasitě komentovali nevyužité příležitosti.
Pro Martina Otradovského, dvorského spasitele, skončil zápas v 86. minutě, kdy za bouřlivých ovací diváků přepustil své místo na hřišti Radku Klazarovi.
Nikdo jistě v té době netušil, že střelec střídal střelce.

Dvorský dorostenec byl na hřišti šest minut, když ve druhé minutě nastavení nekompromisně zakončil brejk do zbytku toho, čemu se předtím říkala choceňská obrana. Dvůr vyhrává 2:0 a alespoň trochu v boji o záchranu pomáhá Trutnovu, který nestačil na Teslu Pardubice. O víkendu Cellerovi mladí dravci míří do Chrudimi.