1. A třída

Dvůr Králové B – Kosičky 2:0 (0:0)

Fakta - branky: 52. Hruška, 57. Huňák. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 2:0. Diváků: 240. Sestava Dvora: Vočka – Záruba, Bělina, D. Novák, Mohet – Blažek, Blažej (59. Novotný), Hruška, Šturma (64. P. Ježek) – T. Otradovský (74. L. Novák), Huňák.

Vrchlabí – Lázně Bělohrad 2:2 (0:0)

Fakta – branky Vrchlabí: 55. O. Kraus, 80. P. Kraus. Rozhodčí: Liebisch. ŽK: 3:4. Diváků: 120. FC Vrchlabí: Michal Šulc – Janda, Česánek, Mejsnar, Miloš Šulc – Pokorný, Plecháč (80. A. Zajíc), Sommer, O. Kraus – P. Kraus, Vejnar (60. Kracík).

Josef Stránský, prezident Vrchlabí: Byl to pěkný zápas. Soupeř se mi moc líbil, hrál rychlý kombinační fotbal. Po Libčanech asi druhý nejlepší tým, proti kterému jsme zatím hráli. Je pravda, že Lázně Bělohrad to na nás vždycky uměly. Vzávěru utkání jsme mohli i o ten získaný bod přijít, protože na Šulce běželi sami tři hráči (!). Náš gólman ale střely soupeře dvakrát vyrazil a třetí odkopl vracející se bek.

Trutnov B – Police 1:4 (1:0)

Fakta – branka Trutnova: 16. Prokop. Rozhodčí: Kos. ŽK: 33. Diváků: 102.

Rudník – Roudnice 1:3 (1:2)

Fakta – branka Rudníku: 5. Putrovec. Rozhodčí: Samko. ŽK: 4:3. Diváků: 80. TJ FC AVON Rudník: Vachek – Hympl, Víšek, Štemberka (60. Mandát), Horní (85. Stránský) – Beláň (70. Kment), Víšek, Hylmar, Šafařík – Hradecký, Putrovec.

Jan Jelínek, trenér Rudníku: Do zápasu jsme nastoupili vbojovné náladě, zčehož vyústila i naše vedoucí branka. Pak ovšem zapnuli a měli víc ze hry.Po vyrovnání na 1:1 zpenalty přišla studená sprcha tři minuty před poločase, kdy hosté rychle rozehráli standardní situaci, přetažený centr vrátili pře bránu a hráč dával do prázdné.Druhý poločas jsme se chtěli zlepšit, ale hosté hráli dobře a v75. min., když jsme se nadechovali kzávěrečnému náporu, nám zasadili K.O. Kment úplně zbytečně ve vápně vletěl do hráče a zpenalty hosté zvýšili na 1:3. Kluky však tentokrát musím pochválit za bojovnost a nasazení.

1. B třída

Žacléř – Úpice 3:1 (0:1)

Fakta – branky: 49. a 73. Klouda, 80. Baše - 37. Hanzlík. Rozhodčí Hušek (HK). ŽK 5:3. ČK: 0:1 (60. Kulhánek). Diváků 90. TJ Baník Žacléř: Volhejn - Brožek (70. Herman), Drábek, Hejna, Kuncl - Poláček (75. špecián), Mačo (46. Klouda), Hrubý, Kovačík - Janata, Baše. SK Sparta Úpice: Novák – Kulda, Kulhánek, Píša, Kafka – Nyklíček, PeterkaJan (82. Šťovíček), Horák, Hanzlík, Peterka Jakub (71. Kolman) - Potměšil (82. Jůzl).

Jaroslav Votoček, trenér Žacléře: " V prvním poločase nás Úpice přehrávala, protože naše záložní řada nepracovala dobře. Chyběl nám pohyb, důraz a rozehrávka proto jsme zaslouženě prohrávali. Do druhé půle nastoupil do útoku Klouda, A hned vyrovnal. Asi v 60. minutě se nechal školácky vyloučit hostující stoper Kulhánek. Na jeho místo se posunul tvůrce hry soupeře Horák. My jsme převzali otěže zápasu do svých rukou. Klouda přidal druhou branku a potom přidal fotbalovou parádu Baše, který přehodil ze 40 m smolaře utkání brankáře Nováka. Ve druhé půli jsme Úpici k ničemu nepustili. Po dlouhé době nejsem spokojen s výkonem hlavního rozhodčího, který kazil na obě strany a rozhodně nepřispěl do průběhu tohoto derby."

Vladimír Jůzl, trenér Úpice: Na těžkém terénu na promáčeném trávníku (na hranici regulérnosti, rozhodčí dlouho váhali, zda zápas odehrát, byly tam a i běhemzápasu zůstaly místy větší kaluževody) jsme od začátku soupeře zaskočili aktivní hrou tak, že jenomnakopávali dlouhémíče na naši polovinu, se kterými jsme si poradili a prakticky je nepustili do vážnější šance. Naopak jsme Žacléřpřehrávalikombinační hrou a byla jen škoda, že jsme šli do kabiny jen s jednogólovým náskokem (o poločase i podletvrzení domácích diváků by nikdo na vítězství Žacléře nevsadil …).

 

Výsledek zápasu tak ovlivnily zásadně :

1/ Školácká chyba brankáře, když hned ve 25. vteřině 2. půle!!! pustil slabou střelu po zemi mezi nohami …

2/ Nepotrestaný likvidační zákrok na Horáka (50. minuta)

3/ Neodpískaná jasná penalta proti domácím za stavu 1:1 za sražení Hanzlíka v gólové pozici 5 m před gólmanem (52')

4/ Naprostý a neomluvitelný zkrat a nedisciplinovanost do té doby jednoho z nejlepších hráčů na hřišti Kulhánka, kdy byl po zásluzevyloučen za kopnutí protihráče v přerušené hře (nic na tom nemění fakt, že ho protihráč zřejmě vyprovokovalvražením míčedo břicha, což rozhodčíasi nepostřehli), a to až po konzultaci hlavního rozhodčího se svýmasistentem … (59')

5/ Nevídaný tr. kop Kloudy ze 20 m do šibenice (75') -podle mne jedna z mála fotbalových akcí , která se domácím za celý zápas podařila … (tak kopnutý tr. kop jsem neviděl hodně let, prostě zážitek!!). Tento gól utkání prakticky rozhodl!

6/ Druhá školácká chyba našeho brankáře, který z hranice „16“ nikým neatakován rozehrál míč po zemi přímo na nohu hráče soupeře, který jej pohotově a pohodlně překopl do prázdné brány z cca 30 m (78')

 

I v deseti lidech jsme byli dále aktivní a hodně nebezpeční, jen jsme několik gólových akcí nezakončili vstřelením branky - to jen k tomu, že domácí po vyloučení Kulhánka na hřišti „kralovali“ - není to fér vůči hráčům Úpice, kteří v Žacléři paradoxně sehráli asi nejlepší podzimní utkání z dosavadních šesti odehraných!

Kratonohy – Horní Staré Město 0:1 (0:1)

Fakta – rozhodčí: Lavrenčíková. ŹK: 0:3. Diváků: 70. SK Horní Staré Město: Strasser - Zákravský, Cerman, Petr, Kisý (68.Pavliš) - Kárník , Mucudis (74.Kulštejn) Vacek, Paldrych -Kulda, Nývlt (71.Fydra)

Hlušice – Hostinné 0:1 (0:0)

Fakta – rozhodčí: Čerchan. ŽK: 0:1. Diváků: 70. TJ Tatran Hostinné: J. Horák – Drinka, Petružálek, Filcsák, Hartl – Kutifel (70. Pešta), Kosina, Kracík, Podrazil (69. Polák) – Slavík, Geletič.


Vítězslav Brož, trenér Hostinného: Poprvé v této sezoně mohu být spokojen s přístupem hráčů k utkání, s bojovností a snasazením, s jakým zápas odehráli.Bohužel ani to nám k bodovému zisku nestačilo.První poločas byl poměrně vyrovnaný,největší šanci spálil Slavík minutu před koncem.Po celou druhou půli nás hosté přišpendlili na naši polovinu,chyběl nám hráč, který by dokázal podržet míč a rychlým protiútokům, na které jsme sázeli chybělo přesné zakončení nebo kvalitní finální přihrávka.Tlaku fotbalovějších hostů jsme odolávali až do závěru zápasu, když naše pozorná defenzivní činnost prakticky nedovolila soupeři dostat se do šance.Závěr zápasu byl vskutku infarktový.Jediná branka padla z penalty v 90.minutě po faulu v rohu pokutového území. V tříminutovém nastavení už se nám vyrovnat nepodařilo.Za kvalitní výkon mohu pochválit Filcsáka a Hartla.

Stará Paka – Mostek 2:0 (1:0)

Fakta – rozhodčí: Pára. ŽK: 2:3. Diváků: 100. FK Mostek: Lebeda – Besšapošnikov, Kučera, J. Pacák, Částka (56. S. Robek) – O. Pacák (84. A. Robek), D. Duchek, Vojtíšek, Bogáň (75. Vočka) – V. Robek, Brádle.

Miroslav Lebeda, trenéra Mostku: Domácí byli fotbalovější, zejména v prvním poločase. Mezi 55. - 80. jsme je výrazně však přehrávali, ale koncovka nás vůbec neposlouchala. Jestliže jdeme za zápas třikrát sami na branku a nedáme gól anebo z malého vápna několikrát po sobě trefíme přímo do brankaře, který je ke všemu na zemi,nemůžeme prostě bodovat.

Hořice – Lánov 2:0 (1:0)

Fakta – rozhodčí: Tryzna. ŽK: 4:3. Diváků: 150. TJ Lánov: Čáp – O. Polák, Volech, Tringela, Vaníček – Půlpán, J. Vališka, Havránek, Hájek – Schliegsbir (70. P. Polák), Lásenický.

Milan Mihok, trenér Lánova: Do Hořic jsme odjížděli bez šesti hráčů základní sestavy, proto jsem se hrozil, že nám domácí nasypou šest sedm gól. Nakonec jsme snimi odehráli vyrovnané utkání, jenomže tentokrát se od nás odvrátilo štěstí.