V repríze finále prvního ročníku z roku 1978 HAFA Havlovice – Horčičky, se představil v domácím dresu i úpický rodák MILAN PECHANEC. „Byl jsem jeden z nejmladších,“ vzpomínal nyní 44letý Pechanec, jak se jako čtrnáctiletý mladík proháněl na louce za školou. „Hodně se to tady změnilo. Moc často se sem nedostanu, tak dvakrát do roka k rodičům, ale vždycky je tady v areálu vidět kus další práce,“ vzhlíží Pechanec s obdivem k Havlovičákům.
Zaměstnáním fotbalový trenér, v současné době žijící v Mladé Boleslavi, patřil v dřívějších letech k pravidelným účastníkům turnaje, dokonce se mu několikrát poštěstilo nad hlavu zvednout Havlovický pohár. „Teď už účast trošku ochabla, ale když se sem dostanu na termín konání turnaje, tak se vždy rád zajdu podívat,“ uvedl Pechanec.


Letos to tedy Pechancovi do Havlovic vyšlo, ale moc dlouho v rodném kraji neohřeje. Před koučem mládeže se totiž v pondělí 9. července otevře nový fotbalový svět. Angažmá v pražské Spartě!


„V Mladé Boleslavi, kde jsem trénoval ligový dorost, a se kterým se mi podařilo postoupit do extraligy, mi končila smlouva. A současně s novou nabídkou se ozvala i Sparta,“ nastalo Pechancovi rozhodování, zda pokračovat v Boleslavi či odejít do Prahy.
„Samozřejmě trenérská motivace je podobná té hráčské a Sparta je prostě Sparta,“ potvrdil Pechanec, že nabídka nejslavnějšího klubu v zemi se neodmítá. „Možnosti, které Sparta má, jsou velké. Zázemí pro mládež na Strahově nabízí veškerý komfort,“ těší se do nového prostředí bývalý druholigový hráč, jehož v příští sezoně tak čeká v extralize i duel proti „své“ Boleslavi. „Bude to srdeční zápas,“ pousmál se Milan Pechanec.