Ze strany Poříčí to nebylo na jaře poprvé, kdy do branky musel hráč. Něco podobného už se přihodilo ve Volanově, kde Poříčí prohrálo 1:3. „Tam šel do branky Nešetřil, ale dopadlo to špatně, a proto i teď se bál jít znovu do brány. Já jsem si věřil,“ prozradil Pilný.
Na půdě nejhoršího týmu jarní části okresního přeboru však zřejmě mohlo Poříčí klidně tento krok zopakovat. „Bohuslavice jsou tragický, měli by problémy hrát i ve třetí třídě. Nic moc pořádného jsem v brance řešit nemusel,“ řekl k sobotnímu zápasu gólman, jemuž však několikrát pomohlo břevno. „Utkání jsme měli pořád pod kontrolou a po poločase vedli 3:0. Další góly jsme nedali jen proto, že jsme začali vymýšlet kravinky,“ popisuje průběh střetnutí.
Poslední gól tak byl ten, kterého Poříčí docílilo v samém závěru prvního poločasu z penalty. A jen, co rozhodčí ukázal na penaltový puntík, vystartoval z branky bez přemýšlení Pilný. „Penalty chodím kopat pravidelně, a to že jsem byl v bráně žádný problém nebyl,“ nebál se Pilný toho, že by se v případě špatně provedeného pokutového kopu Bohuslavičtí mohli dostat do brejku a snížit.