Dvůr Králové – Velim 1:1 (0:1)
na penalty 3:2

Velmi bídně to vypadalo s dvorským postupem do druhého kola národní pohárové soutěže. Po úvodní narážce Kilevníka a Krále, na jehož centr před poloodkrytou brankou nedosáhl ve skluzu Brendl, Dvoráci začali stereotypně nakopávat míče na útočníky, a to proti zformované obraně hostů nemělo nárok na úspěch Velimští napadáním nedávali domácím moc prostoru ke hře a sami se každou akci snažili přímočaře a rychle zakončit. Ve 20. min. jejich aktivní defenzívě navíc do karet nahrála gólová situace, kdy střílený centr Friče na zadní tyči uklidil do sítě Snop – 0:1.Ten samý hráč mohl Dvorákům zasadit zřejmě smrtící úder těsně před přestávkou, ale jeho trestný kop z 18 metrů skončil na břevně domácí branky.

Tyč zachránila Dvoráky i v 64. min., kdy stoper Haase „sklepl“ míč proti Fričovi, po jehož ráně se Tomek marně natahoval. Jakési probuzení Cellerova mužstva nastalo až v poslední čtvrthodině. Nejprve pálil nebezpečně Kilevník, pak náchodský navrátilec připravil tutovku Otradovskému, který před prázdnou kasou neusměrnil míč do sítě. Domácí se tak dočkali až do třetice, když Brendlův lob na brankové čáře doběhl Kilevník – 1:1.

O soupeři pražských Klokanů tak musely rozhodnout penalty. A v těch zářil dvorský gólman Martin Tomek, jenž tři velimské hráče vychytal.

Fakta - branky: 89. Kilevník, rozhodující penalta Brendl - 20. Snop. Rozhodčí: Morávek. ŽK: 2:4. Diváků: 550.

Sestava TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek - Král, Kruliš, Haase, S. Ježek - Kilevník, Groh (74. Bělina), Holub, Huňák - Řežábek (68. M. Otradovský), Brendl.

Nový Bydžov – Trutnov 2:1 (1:1)

Úvod utkání se odehrál na středu hřiště. Ve 14. min. po sporné ruce jednoho z trutnovských zadáků kopali domácí penaltu. Štastný ji však vyrazil. Z následného rohové kopu Trutnovští přesto inkasovali, z dorážky se prosadil Janouch – 1:0. Domácí po vedoucím gólu přebrali iniciativu, ovšem střely Pilaře a Blažej gólový efekt neměly. Stejně tak jako ve 28. min. pokus Bányácskiho. Trutnovští o sobě dali vědět až 15 minut před koncem prvního poločasu. Tato čtvrthodinka jim však patřila a výsledkem bylokrátce před přestávkou, když předtím několikrát domácí beky provětralodvojice Skuček – Horák. Právě ve 40. min. Horák našel zpětnou přihrávkou Markse a ten míč z voleje poslal do sítě – 1:1. Po přestávce se divizní tým z Krkonošspíše musel bránit domácímu náporu. Štastnýale všechno pochytal nebo domácí mířili vedle. Tutovku spálil Kazda a při jedné z domácích akcí vyhlavičkovával míčna brankové čáře Mikeš.V 59. min. pálilmimo tyče aktivní Skuček aHorákova střela o minutu později zase postrádala razanci. V 86. min. chtěl s výsledkem něco udělat novic v trutnovském dresu Mařas, jeho přihrávka na útočníky však nenašla adresáta. A takuž tovypadalo na penalty, když Matějkovu přihrávku na zadní tyči přetavil v gól Pánek – 2:1.

Fakta - branky: 14. Janouch, 89. Pánek - 40. Marks. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 4:5. Diváků: 400.

Sestava FK Trutnov: Šťastný - Mikeš, Syrovátka, P. Makovský, Görner - Chmelík, Pejchal, Marks, Skuček (87. P. Šembera) - Mařas, Horák.