Souboj okresních rivalů má pokaždé pikantní příchuť.

Aby ne, vždyť je v sázce neoficiální titul fotbalového krále Krkonoš! „Doma bereme jen tři body,“ říká 20letý dvorský záložník TOMÁŠ GROH. Vyhrát však chce i Trutnov. „My body potřebujeme jako sůl,“ tvrdí 23letý středopolař Kozákova výběru VLADIMÍR MARKS.

Kdo bude mít v neděli večer více důvodů k radosti?

Odpověď nám dá utkání, které pod Hankovým domem začíná v 17 hodin.

Co se vám vybaví, když se řekne derby?

Groh: Derby je určitě jeden z vrcholů sezony. Je to sice zápas jako každý jiný, ale je v něm spousta rivality, jak mezi hráči, tak mezi fanoušky. Určitě se na ten zápas moc těším a věřím, že ho zvládněme vítězně.
Marks: Určitě hned Sparta – Slavia. Pokud jde o derby Trutnov – Dvůr, tak abych řekl pravdu, moc to neprožívám, i když to není úplně normální zápas.

Jaké přednosti má váš soupeř?

Groh: Trutnov má silný střed hřiště. Průběh sezony sice nenaznačuje nějak kvalitnímu kádru, ale poslední dobou se zvedli a dokonce nastříleli i pár branek. Myslím, že budou chtít těžit z rychlých přechodů do útoku.
Marks: Dvůr má zkušené hráče, kteří si dokážou ty mladé pořvat, ukočírovat a ti pak plní jejich požadovky.

Na které opory soupeře si budete muset dát pozor?

Groh: Nejsilnějším článkem je určitě Petr Makovský má přehled v rozehrávce a výbornou hru hlavou. Dalším stavebním kamenem je Marks, který dokáže načasovat přihrávku a má dobrý přehled ve středu hřiště.
Marks: Tak Dvůr má určitě skvělého gólmana, i když nevím, jestli Mára bude chytat. Pro mě osobně bude na středu hřiště oříšek Honza Holub, jestli tam bude hrát. Je to výborný záložník. V útoku pozor na Brendla a v záloze ještě na Kilevníka. Pomalu všichni, kteří tam jsou, mohou dát góla.

Očekáváte vypjaté utkání?

Groh: Trutnov je na sestupových pozicích, tudíž určitě nepřijede do Dvora bránit. My ovšem doma bereme jen tři body. Takže myslím, že divák určitě bude mít na co koukat. Doufejme, že sudí zápas zvládnou a nestane se z fotbalu bramboračka.
Marks: Dvůr určitě bere zápas mnohem prestižněji než my. Budu mluvit určitě za všechny kluky od nás, když řeknu, že pro nás to je zápas jako každý jiný.

Proč si myslíte, že by zrovna váš tým měl v derby uspět?

Groh: Jednak tomu napovídá postavení v tabulce a navíc máme Trutnovu co vracet z podzimu.
Marks: Protože musíme. My body potřebujeme jako sůl, kdežto Dvůr, se dá říct, že má nahráno. Na druhou stranu hraje v domácím prostředí a před fanouškama se bude chtít určitě předvést.

Tipnete si výsledek?

Groh: Můj tip je 4:1 pro Dvůr.
Marks: Vyhrajeme 2:1.