„Není to nic příjemného, ale vím, že potřebuju makat,“ říká nej-větší hvězda vsešívaném dresu. Ijeho fyzička může sešívaným pomoct kzisku titulu. Ten jediný vnovodobé historii získali právě vroce1996…

Stane se rok 2008dalším mezníkem ve slávistické historii?

Rádi bychom (úsměv). Máme sice pětibodový náskok, ale dobře víme, že máme co zlepšovat. Troufám si říct, že výkony, které jsme předváděli na konci podzimu, by nám ktitulu nestačily.

Ivy osobně jste prožíval smolné období…

Měl jsem zdravotní problémy. Také proto jsem už vyhlížel zim-ní přípravu.

Na tu jste ale nebyl zvyklý. Jak vám zatím chutná tvrdýdril?

Koho by bavilo se hodinu a půl potit na kole při spinningu? Ale vlétě mi zrovna kolo výrazně pomohlo a věřím, že tentokrát tomu bude takytak.

Na soustředění se řadíte do skupiny hráčů, která trénuje jen vtělocvičně. To byla vaševolba?

Já osobně bych upřednostnil běžky, ale zhlediska účinnosti je spinning skvělou volbou. Úplně cítíte, jak vám zesilují nohy. Na druhou stranu je to hrozně náročné. První den soustředění jsme makali hodinu a půl, druhý ještě opatnáct minut déle. Amůžu vám říct, že takhle se nezpotíte ani při zápase.

Je po náročném programu chuť na nějaký večerní program?

Trenér Jarolím se stará oto, abychom šli včas do postele (smích). Ne, nikoho ani nenapadne něco vymýšlet. Jíme, co nám dají, děláme, co nám řeknou. Azbytek času spíme (úsměv).

Po odchodu Stanislava Vlčka byste měl být na jaře vůdčí osob-ností Slavie. Co vy a reprezentace?

Hrozně rád bych si vnárodním týmu ještě zahrál. Pokud budu zdravý, chtěl bych se otu příležitost ještě poprat. Ale kdybych na tom byl zdravotně tak jako za poslední rok a půl, nemám vreprezentaci co dělat.