V neděli však bylo vítězství nad okresním rivalem vzdáleno mnohem dále, než by mohl napovídat samotný výsledek 2:1 pro domácí. „Zaspali jsme na začátku a dostali jsme dva góly,“ viděl hlavní příčinu porážky kapitán Trutnova Petr Syrovátka. Jeho tým po trefě Holuba a hlavičce Groha prohrával v 18. minutě 0:2.

„Dvůr na nás přitom nějak nevlétl. Bylo to spíše opatrné. Při první brance si míč dobře prostrčili, při druhé náš hráč v souboji hlavičkoval míč ven, ale trefil toho hráče, kterého bránil a od něj se míč odrazil do branky,“ popisoval 25letý obránce pro Trutnov nešťastné momenty. „Je to škoda. Už bychom také potřebovali v některých zápasech vést. Pořád musíme dotahovat,“ sklesle vyprávěl Syrovátka, který však dodal, že Dvůr si vedení za první poločas zasloužil. „Byli lepší,“ přiznal.

Po přestávce hráči Trutnova na hřiště vstupovali na nedávný zápas v Chrudimi, kde dokonce prohrávali 0:3, a přesto si ještě odvezli bod. „Chtěli jsme hrát po zemi, kombinovat, dostávat se do šancí. Bohužel to se nám nedařilo. Zezadu se nám míč těžko rozehrával. Máme menší útočníky a ti to měli při nakopávaných balónech těžké,“ poznamenal Petr Syrovátka.

Zvrat v utkání podle trutnovského kapitána mohla nastartovat jen branka jeho týmu. A ta také přišla. Jenomže v poslední minutě. „Bylo to jen o tom kontaktním gólu. Kdyby padl dřív, i když sami jsme si ho nevypracovali, byla to jejich chyba, kdyby ale padl dřív, byla by naše psychika jinde a zápas by vypadal jinak,“ uvedl Syrovátka. „Ve Dvoře si věříme, i když při pohledu na tabulku jsme tady mohli jen překvapit.“