Před rokem v závěru prvního poločasu utkání s Bohemkou práskl z 25 metrů do míče a ten zapadl přesně k tyči za záda gólmana Sňozíka. „Martin Kilevník mi ze strany vrátil míč na prostředek. Najednou se to přede mnou otevřelo, tak jsem neváhal, vystřelil jsem,“ vzpomínal na branku ligistovi, kterou snižoval na 1:3.

Ve středu bude mít šanci čtyřiatřicetiletý bek s dynamitem v noze svůj kousek zopakovat. Přitom ještě donedávno nikdo nevěřil, že by Kruliš mohl do utkání se Spartou zasáhnout.

V posledním zápase loňské sezony si totiž přetrhl vaz na vnější straně kotníku a na šest neděl dostal nohu do sádry. Do sestavy dvorského týmu se vrátil až teď, v nedělním duelu s Teslou Pardubice.

Martine, věřil jste, že se stihnete vrátit na hřiště do utkání se Spartou?
Ze začátku určitě ne. Po tom mém zranění jsem nepředpokládal, že se dám takhle rychle do kupy a budu schopný hrát. Hodně lidí jsem tím překvapil.

Přiznám se, že já jsem jedním z nich. Rekonvalescence tak probíhala bez problémů?
Ano. Nejdříve se můj stav zlepšoval velmi rychle. Ke konci se to ale začalo zpomalovat. Přesto jsem předpokládal, že doba léčení bude delší.

Takže teď už se cítíte být fit na sto procent?
To zase ne. Na nějakých osmdesát, devadesát procent.

Myslíte si, že to na zápas se Spartou bude stačit?
(začne se smát) Rád bych, kdyby to stačilo. Ale rozdíl mezi námi a Spartou bude určitě velký. Když dostanu důvěru a nastoupím, budu se snažit na hřišti odevzdat vše, abychom pro Dvůr uhráli co nejlepší výsledek.

Tak trenér s vámi v sestavě zřejmě počítá, ne? Když vás už nasadil do nedělního divizního zápasu.
Nějaké impulzy tam od něj byly, že bych měl nastoupit, ale uvidíme až před zápasem. Jak na tom budu po posledním tréninku, jaký bude můj zdravotní stav, protože v utkání s Teslou kotník dostal docela zabrat.

Když Martin Kruliš slyší „Sparta“. Co se mu vybaví?
Několikanásobný mistr ligy. Je snem každého fotbalisty, zahrát si někdy proti takovému týmu.

A vybaví se vám i pohárové utkání, které jste s mužstvem z Letné odehráli před dvěma roky?
To byl perfektní zápas. Náš nejvydařenější ze všech těch pohárových. Jen byla velká škoda, že jsme na začátku dostali tři góly.

Potom jste ale dvěma odpověděli?
Jo, to bylo moc pěkný. Dostali jsme se na kontakt jednoho gólu a měli jsme i další šance. Zápas měl parádní diváckou kulisu, lidi nás hnali dopředu. Byl to pro nás velký zážitek. Proti Spartě se přeci nehraje zase tak často.

To se ale netýká Dvora, ne? Vy si zápas užijete opět po dvou letech.
(rozesměje se) To radši nebudu komentovat.

Otázka dne je jasná: Jak dlouho se vám podrží udržet čisté konto? Protože zatím pokaždé jste v poháru od ligového týmu branku rychle inkasovali.
Trenér nám vždy před zápasem říkal, že to chce co nejdéle udržet čisté konto. To se nám bohužel zatím ani jednou nepovedlo. Proto, jestli můžu (začne se usmívat), poradil bych mu, aby nám řekl, ať brzy dostaneme góla a třeba se to otočí. (smích)

A co takhle zkusit na Spartu na začátku nastoupit?
To se lehce říká, ale je to samozřejmě ligový mančaft, který má spoustu zkušeností. Sparta sice už není, to co bývala před několika roky, ale teď zrovna vede ligu a kádr má asi dobrý. A stále bude hrát jen proti Dvoru. Bude to otázka formy. Každopádně to chce nedostat ten rychlý gól.

S čím na klub z Letné vyrukujete?

Budeme se snažit hrát co nejlepší fotbal a dostat co nejméně branek.

Jaký výsledek vás uspokojí?
Jéžiš. (chvíli přemýšlí) Přesný výsledek radši tipovat nebudu, ještě by se to pak mohlo otočit proti nám. Prostě dostat co nejméně branek.