Krajský přebor

Vrchlabí – Slavia HK 1:2 (0:1)

Vrchlabští fotbalisté se podzimní částí sezony doslova protrápili. Už ve druhém kole sice slavili úvodní výhru v krajském přeboru, pak ale následovala „doba temna“, která je přikovala na poslední příčku tabulky. Situace se zdála být beznadějnou, v listopadu ale přišla dvě vítězství v řadě a rázem tým atakoval nesestupové pozice.

K tomu, aby na nich i přezimoval, ale potřeboval v podzimní derniéře bodovat s hradeckou Slavií. A to se nepovedlo. Hosté se na vrchlabské umělce chovali jako doma. Už v prvním poločase se ujali vedení a po přestávce mohli z řady šancí svůj náskok pojistit. Místo toho ale vyrovnal Stránský a duel směřoval k remízovému konci. Zvlášť, když hlavní arbitr signalizoval, že k základní hrací době nastaví dvě minuty. Přidal jich ale nakonec osm a v páté hosté o svém vítězství rozhodli.

Vedoucí domácího mužstva Roman Fictum závěrečné utkání kalendářního roku 2017 zhodnotil slovy: „Hostující tým byl od začátku zápasu lepší, dobře kombinoval a zaslouženě se ujal vedení. Ve druhém poločase Slávisté neproměnili dvě tutovky a náš tým se začal pomalu zvedat. Deset minut před koncem se nám podařilo i vyrovnat a už to vypadalo na dělbu bodů. Závěr utkání z hlediska rozhodčího opravdu nechápu a nerozumím mu.“

1. A třída

Podzimní část v sobotu skončila také v krajské soutěži I. A třídy, zástupci regionu na ni ale v dobrém vzpomínat nebudou.
Nejvýš postaveným týmem je na jedenácté příčce trutnovská rezerva, která polovinu sezony zakončila porážkou 2:5 ze hřiště Týniště. Stejný výsledek si z Kunčic přivezli fotbalisté Bílé Třemešné, kteří s pouhými čtyřmi body tabulku uzavírají.

Hostinné – Černilov  0:7 (0:3)

Fakta – branky: 5., 14. a 77. J. Hrubý, 65. a 80. Roubal, 27. Matoušek, 76. Štěnička. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:2. Diváci: 9. TJ Tatran Hostinné: J. Horák (54. Zítko) – Bartůněk (46. D. Polák), L. Horák (28. Brož), L. Kracík, Šmucer – Vladeka, Valášek (46. Purkert), Valeš, R. Polák – Maličký, Marek.

Týniště – Trutnov B  5:2 (2:0)

Fakta – branky: 42. a 56. Fidra, 45. a 48. Mládek, 61. Kos – 57. a 84. Landa. Rozhodčí: Junek. ŽK: 3:4. Diváci: 80. MFK Trutnov B: Žák – Liška, Ficner (56. Rada), Trčka, Mařas – Groer, Tobiáš, Vyhnálek, Kuhn – Šimůnek, Landa.

Kunčice – Bílá Třemešná 5:2 (3:1)

Fakta – branky: 8. a 67. Kuta, 9. a 45. Denk, 79. Hanuš – 27. Hruška, 62. M. Jákl. Rozhodčí: Hron. ŽK: 0:4. Diváci: 129. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss, M. Pátý, Bednář (69. J. Polák), Forman – J. Pátý, Michal Hruška, D. Kubelka, J. Jákl (46. D. Wagenknecht) – M. Jákl, Hendrych.