Ještě před nedávnem se ve Víchové a Nové Vsi hrála krajská soutěž, nyní se ale oba celky nachází ve zcela jiné situaci. První jmenovaný oddíl z Jilemnicka si v minulém týdnu na konto připsal dvě porážky a je už poslední, druhý sice prvně vyhrál, ale jeho pozice není nikterak růžová. Alespoň, že se daří kanonýrovi Tomáškovi, který se trefil hned čtyřikrát. Stejnou porci branek nasázel také Červený z Bozkova, jehož manévry odnesla právě Víchová.

Všechny ale zastínil fotbalista z Kruhu, který hraje nejnižší soutěž. Rezerva Přepeří na půdě aktuálního lídra tabulky inkasovala devět branek, přičemž se trefila jen jednou. Šesti přesnými trefami ji popravil domácí kanonýr Kužel, jehož počin vzejde do historie okresního fotbalového svazu.

Celkově se diváci nejnižších „lig" v Pojizeří o víkendu hojně bavili. Útočníci totiž byli při střelecké chuti. V sedmi zápasech přeboru padlo o víkendu 36 gólů, ve stejném počtu utkání v soutěži hráči zamířili přesně dokonce v jednačtyřiceti případech. To dává průměr přesně 5,5 branky na zápas.
Skvělé číslo!

Bělá – Lomnice B 2:0 (1:0)

V úvodu drželi hostující mladíci vyrovnanou partii, ale když se domácí dostali ve dvacáté minutě do vedení, získali převahu. Vytvořili si celou řadu dalších šancí. Jejich soupis by popsal celý divadelní scénář, ale při zakončování střelci selhali. Ve druhém poločase zahodila Lomnice B velkou příležitost na vyrovnání a hráči Bělé v 60. minutě své vedení díky Bažíkovi navýšili. V závěru si zisk tří bodů už pohlídali a zdvojnásobili tím počet získaných bodů.

Fakta – branky: Bažík 2. Rozhodčí: Liška. ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Bozkov B – Víchová 7:0 (4:0)

Hosté po dobrém výkonu ve středeční dohrávce ve Studenci tentokrát působili hodně ospalým dojmem. V obraně vyráběli hrubé chyby, v útoku byli naopak zcela bezzubí. A tak si domácí v poklidném tempu dokráčeli k pohodlnému vítězství. Střelecky se blýskl autor čtyř branek Petr Červený. Hosté jsou po třetí porážce v sezoně ukováni po roce znovu na poslední místo tabulky.

Fakta – branky: Petr Červený 4, Vejnar, Vrabec, Makula. Rozhodčí: Liška. ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Mříčná – Studenec 2:3 (2:2)

V prvním poločase měli více ze hry domácí, ale neproměnili několik příležitostí. Do kabin tak šli za nerozhodného stavu spokojenější hosté. Ve druhé půli se Mříčné nedařilo, odpadla fyzicky a hráči Studence svoji převahu vyjádřili vítěznou brankou. Po čtyřech kolech jsou tak jediným týmem, který ještě neztratil ani bod. Studenec je díky tomu překvapivým lídrem tabulky, což bude chtít potvrdit i v neděli, kdy na jeho hřiště dorazí Nová Ves.

Fakta – branky: T. Holec, J. Jaroš – Horáček, Hylmar, J. Synek. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 1:1. Diváků: 200.

Nová Ves – Horní Branná B 7:4 (3:3)

V prvním poločase ještě hosté drželi naději na přijatelný výsledek, když domácí vyrobili několik chyb v obraně. Po přestávce už měli hráči Nové Vsi převahu, hráli pozorněji a hlavně zásluhou střelecky disponovaného Tomáška dokázali získat první body do tabulky. Oba soupeři s největší pravděpodobností budou letos patřit do spodní části tabulky, což zatím potvrzuje i aktuální postavení.

Fakta – branky: Tomášek 4 (1 z pen.), Zajíc, Fedor, P. Nožička – Paulů, Gaudel z pen., Svoboda, Holman. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 0:1. Diváků: 60.

Roztoky – Libštát 4:2 (3:1)

Od začátku zápasu měli domácí výraznou převahu a zaslouženě si vypracovali dvoubrankový náskok. Hosté dokázali korigovat jen z pokutového kopu, který sudí Soukup nařídil za ruku Mečíře. Hned v úvodu druhého poločasu hosté sice opět z penalty snížili na rozdíl jediné branky, ale v dalším průběhu byly iniciativnější Roztoky. Zahodily několik šancí, ale nakonec v 84. minutě potvrdily své zasloužené vítězství.

Fakta – branky: Tuláček, Jakub Nýdrle, Kužel, Mečíř – Šafář z pen., Patka z pen. Rozhodčí: Soukup. ŽK: 3:2. Diváků: 120.

Košťálov B – Jilemnice B 1:2 (0:1)

Domácí měli v utkání převahu, vypracovali si dostatek příležitostí, ale předháněli se v jejich zahazování. V této činnosti vynikli hlavně bratři Tulachové. Hostům stačily dvě šance, které dokázali proměnit a překvapivě si odvezli tři body. Nováček z Jilemnice zůstává po čtyřech kolech neporažen a aktuálně okupuje „bramborovou" pozici.

Fakta – branky: T. Tulach – Tejchman, Lukeš. Rozhodčí: Huřťák. ŽK: 1:4. Diváků: 80.

Stružinec – Přepeře 0:2 (0:1)

V zápase velice kvalitní úrovně byli v prvním poločase hosté fotbalovější a v 11. minutě se ujali vedení. Do druhé části vstoupili domácí po změnách v sestavě aktivněji. Měli územní převahu, ale před brankou soupeře se nedokázali prosadit. Hosté v 77. minutě pěknou střelou zvýšili své vedení a závěrečná snaha Stružince už vyzněla naprázdno. Šlágr kola tak vyzněl pro ambiciózního nováčka, obhájce okresního primátu naopak v nové sezoně zatím hodně tápe.

Fakta – branky: Císař, Trč. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 1:4. Diváků: 120.

Dohrávka

Studenec – Víchová 4:3 (2:2)

Domácí měli ve středečním dohrávaném utkání mírnou převahu, byli aktivnější a hosté spoléhali na rychlé protiútoky. Po nerozhodném prvním poločase šli ve druhém do vedení hráči Víchové. Domácí nechtěli přijít o svou neporazitelnost a zvýšenou aktivitou se jim podařilo v 90. minutě vyrovnat a v nastavení dokonce strhli vítězství na svou stranu. Diváci tak byli svědky napínavé podívané a viděli sedm branek, které vesměs padly po pěkných akcích.

Fakta – branky: Havlíček 2, J. Synek, Vojtěch Korotvička – Halama, Kobr, P. Hartig st. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 1:1. Diváků: 120.

Roztoky - Libštát

Okresní soutěž

Kruh vede nejnižší ligu na Semilsku. Tamní tým si o víkendu zastřílel, když hlavně díky Kuželovi znemožnil přepeřskou rezervu. Na druhé místo se díky vítězství ve Studenci prokousalo Vysoké.

Studenec B – Vysoké 1:2 (0:1)

Domácí měli sice v utkání mírnou převahu, ale hosté pozorně bránili a vypracovali si více brankových příležitostí. Dvě z nich dokázali proměnit, což jim stačilo. V závěrečném tlaku domácí sice snížili, ale další pokus skončil pouze na tyči, a tak si body odvezli hosté.

Fakta – branky: Havlíček – Tryzna z pen., Čermák. Rozhodčí: Klouda. ŽK: 0:3. Diváků: 100.

Horka – Víchová B 6:2 (5:1)

Domácí měli skvělý úvod, v desáté minutě už vedli 3:0 a do konce poločasu dokázali svoje vedení ještě navýšit. Prakticky tím rozhodli o výsledku. Druhý poločas slušného utkání už byl vyrovnaný, skóre se měnilo jen kosmeticky.

Fakta – branky: Borůvka 2, Nosek 2, Bajer, Řeháček – Havel, Faistaver. Rozhodčí: Lelek. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Zálesní Lhota – Poniklá 4:1 (3:0)

Hosté byli v utkání favoritem, ale zápas jim příliš nevyšel. Domácí si již do přestávky vypracovali tříbrankový náskok, který si po přestávce s přehledem pohlídali. Překvapivě, ale zaslouženě získali tři body.

Fakta – branky: Šmíd 2, Metelka, D. Paulů – Patočka. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:1. Diváků: 60.

Benecko – Rovensko B 2:2 (1:1)

Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase byli domácí aktivnější, ale vítěznou trefu se jim nepodařilo vstřelit. Přesto se konečně mohou radovat ze zisku alespoň prvního bodu do tabulky.

Fakta – branky: Kubát, J. Urbanec – Hanzl, Kopecký. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 1:1. Diváků: 30.

SF Studenec – Libštát B 3:2 (1:2)

Ve vyrovnaném utkání domácí už ve 20. minutě prohrávali 0:2. Do přestávky se jim podařilo snížit a ve druhé části dvěma slepenými brankami dokázali výsledek otočit. Velký zvrat za tři body!

Fakta – branky: M. Forbelský 2 (1x z pen.), Fajman – Vašků z pen., Jebavý. Roz.: Šubrt. ŽK: 0:2. Diváků: 60.

Tatobity – Martinice 4:2 (2:1)

Domácí byli na utkání více ,,nažhaveni". V celém průběhu měli převahu, několik dalších brankových příležitostí nedokázali proměnit. Zaslouženě se postarali o největší překvapení kola.

Fakta – branky: Bednář 2, Bernard, Mach – Svoboda, Horáček. Rozhodčí: Pecina. ŽK: 3:2. Diváků: 60.

Kruh – Přepeře B 9:1 (6:0)

Hosté nastoupili do utkání příliš sebevědomě a než se stačili rozkoukat, prohrávali ve 25. minutě 5:0. Také v dalším průběhu si hráči Kruhu udržovali převahu a kdyby měli více klidu v koncovce, odjeli by hosté s ještě vyšším debaklem. Málo vídaný kousek se povedl domácímu Kuželovi, který nastřílel šest gólů. Gratulujeme!

Fakta – branky: Kužel 6, Martin Chomanič, Kučera, Albrecht – Uličný. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 0:1. Diváků: 50.