Na domácím hřišti smetl Janské Lázně 8:1, když hattrickem zazářil navrátilec z Rudníku Havránek a Mencl s Šafaříkem skórovali dvakrát. Šest bodů má po dvou kolech už jen obrozený Mostek, za který na podzim řádí novic Lashchuk.

Okresní přebor

Lánov – Janské Lázně 8:1 (3:1)

Lánovský válec s kanonýrem Havránkem po dobré letní přípravě potvrdil překvapení z Kocbeří, a na domácí půdě po pěkných kombinacích soupeře deklasoval.

Fakta – branky: Havránek 3, Mencl 2, Šafařík 2, Fischer – Doležal. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Vítězná – Mostek 0:1 (0:1)

V ne příliš pohledném utkání hosté o své výhře rozhodli již v 5, minutě, kdy se z trestného kopu trefil Lashchuk. Ve druhém dějství domácí zamkli soupeře na jeho polovině, ale branku se jim nepodařilo vstřelit ani pět minut před koncem z pokutového kopu. A tak se hosté mohou radovat ze zisku všech bodů.

Fakta – branka: Lashchuk. Rozh. Dvořák. ŽK: 1:4. Div.: 50.

Staré Buky – Kunčice 1:3 (1:2)

Domácí na začátku utkání na soupeře vlétli, a ten si dal vlastní branku. Poté se hra vyrovnala, což vyvrcholilo také vlastním gólem na domácí straně. Do poločasu ale hosté dokázali skórovat a ujali se vedení 1:2. Ve druhém dějství Kunčice znovu udeřily a nastal zmar a bída Starých Buků, když se jim nic nedařilo.

Fakta – branky: vlastní – Jeřábek 2, vlastní. Rozhodčí: L. Nývlt. ŽK: 1:0. Diváků: 70.

Kocbeře – Podhůří 7:0 (3:0)

Domácí po dobrém výkonu soupeře jednoznačně porazili. Kocbeřští měli po celé utkání velkou převahu a hosty od vyšší porážky zachránil brankář a malá střelecká produktivita Jiskry. Reparát za první kolo byl tedy úspěšně složen.

Fakta – branky: Stránský 2, Groh 2, Hulík, Šmíd, Vojtíšek. Rozh.: Mahrla. ŽK: 0:1. Div.: 25.

Vrchlabí B – Poříčí u Trutnova 5:5 (1:2), na penalty 3:1

Po špatné první půli, kdy se hráči na hřišti spíše hledali, přišlo po vystřídání a přeskupení řad oživení, což vyústilo v brankovou přestřelku na obou stranách. Nerozhodný výsledek nejspíš odpovídá průběhu hry. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí.

Fakta – branky: Žďárský 2, Matěják, Sommer, Skála – Kuric, Tryzna, Ulrych, Janas, Nývlt. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 1:1. Diváků: 70.

Bohuslavice – Úpice B 2:6 (2:1)

Po prvním poločase, v němž byli hostitelé lepší, se po pauze situace obrátila. Domácí soubor zcela zapomněl hrát fotbal, zápas vypustil a na domácím hřišti utrpěl ostudnou porážku. Ačkoliv tomu první půle nenasvědčovala, hosté vyhráli naprosto zaslouženě.

Fakta – branky: Křížek z pen., Efler – Novák, Peterka, Kaplan, Kolman, Hanák, Čepelka. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Rtyně – Strážné 2:3 (0:2)

V úvodním dějství využili hosté rychlých brejků, díky nimž si do šaten nesli dvoubrankové vedení. Domácí snížili po několikerém střídání, další šance ale zahazovali a po třetí trefě soupeře jim na bod nestačil ani drtivý nápor v závěru. Hladkému průběhu duelu přispěla výborným výkonem trojice sudích.

Fakta – branky: Čihák, J. Pich – M. Janoch, Zarebski, Srnský. Rozhodčí: Prokůpek. ŽK: 2:1. Diváků: 50.

(ofs, to)