V jedenáctém kole však přijede na hřiště FKP Turnov těžší oříšek. Druhý tým tabulky z Letohradu prověří obranu pojizerského celku. Také brankář Radek CIMBÁL bude mít v neděli od půl čtvrté starosti s útočnou sílou postupového kandidáta.

Ještě se vraťme minulému týdnu. V derby jste si poradili se Semilami, jaký to byl zápas?
Pro nás dobrý. Dali jsme rychlý gól, to nás uklidnilo. Pak jsme přidali další a ještě jsme další šance neproměnili. Hráli jsme ale opravdu dobře a zasloužené jsme vyhráli.

Podle vývoje utkání byla vaše výhra zasloužená. Čím vás domácí hráči nejvíce zlobili?
V první půli měl soupeř jen jednu šanci. Ve druhé měli nebezpečné zejména centry a standardní situace. Že by však měli nějakou vyloženou šanci to ne. Kromě penalty, ze které jsme inkasovali, jsme zápas zvládli.

Z posledních tří zápasů máte sedm bodů. Myslíte, že se po nepovedeném startu se zvedáte?
Snad je to lepší. Na druhou stranu je potřeba ale říct, že jsme hráli se soupeři, kteří jsou okolo nás v tabulce, někteří dokonce pod námi. V létě jsme však omladili kádr, přišli kluci z dorostu. Myslím si, že kdybychom se letos udrželi, příští rok bychom zase byli silnější. Tenhle rok je stěžejní, protože mladí kluci potřebují čas.

S jakým cílem jdete do zápasu s Letohradem, který je aktuálně druhý?
V minulém roce jste s nimi neprohráli, zdá se, že je to váš oblíbený soupeř. Každý soupeř je hratelný, ale Letohrad má určitě ambice postoupit, takže u nás musí vyhrát. V současné době nás limitují zranění, ale proč bychom je nemohli porazit? Uděláme pro vítězství všechno.

Na co si musíte dát největší pozor?
V útoku jim hraje nepříjemný Brendl, znám ho ještě, když hrál za Dvůr Králové. Budeme doufat, že nám ta bodová série bude pokračovat, ale bude to těžké. Doma musíme do konce podzimu získat ještě nějaké body, zajíždíme dál totiž do Kolína a do Chrudimi, což budou velmi těžké zápasy.

Ve fotbale už toho za sebou máte hodně. Angažmá v nejvyšší soutěži, střelecké okresní hody na postu útočníka. Jakou úroveň má divizní skupina C?
Ta céčková skupina byla vždycky silná. Vidět je to na tom, že když týmy přejdou do béčkové skupiny, že tam hrají klidný střed tabulky.

Je vám již čtyřicet let, jak zvládá tělo těžké zápasy?
Je pravda, že je to nápor. Celý týden po zápase sotva lezu, nejhorší je to do středy. Navíc chodím do práce, takže si člověk neodpočine. Ke konci týdne už to tak nějak jde a pak zase nanovo.