Nová Paka – Pardubice B 2:0

Petr Ježek, sekretář 1. FK Nová Paka: „Mužstvo chtělo navázat na dobrý výkon ve Svitavách a myslím, že se mu to podařilo. Hrálo v pohybu, bylo důrazné v soubojích. Nutno poznamenat, že herní projev soupeře byl rovněž velmi dobrý, a tak vítězství je cenné a tři body zasloužené."

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: „Utkání se sousedem v tabulce jsme sice zvládli herně a kombinačně, ale prakticky naprosto neškodní jsme byli ve finální fázi. Sice jsme měli míč více pod kontrolou a to i v deseti hráčích, ovšem soupeř vycházel ze zajištěné a dobře organizované obranné činnosti. Do šancí nás společně s rozhodčími moc nepouštěl."

Nový Bydžov – Náchod 1:0

Martin Novotný, vedoucí mužstva RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Úvodních patnáct minut patřilo hostům, kteří měli díky našemu nedostatečnému vykrývání středu hřiště několik střel ze střední vzdálenosti. Poté byla do přestávky iniciativa na našich kopačkách. Poločas mohl být klidně 3:0, zejména šance Tlustého byla stoprocentní. Po změně stran měl Náchod míč více na kopačkách, ale šance se téměř neobjevily. V závěru se k nám přiklonilo štěstí v podobě čistého průstřelu Vaníčka po odraženém míči. Dovolím si tvrdit, že vítězství bylo zasloužené hlavně z pohledu srdíčka a bojovnosti celého týmu."

Jiří Kuneš, trenér FK Náchod: „Po výborném výkonu doma se Mšenem si hráči mysleli, že se Bydžov porazí sám a nám k tomu bude stačit odehrát utkání na hranici padesáti procent svých možností. Toto se ovšem nekonalo a když jsme si uvědomili, že je potřeba zabrat, už to tak úplně nešlo. Bylo jasné, že zápas skončí remízou a nebo, že to bude o štěstí či náhodě. Tentokrát se štěstí usmálo na domácí, a proto zvítězili. I kdyby se ale štěstí usmálo na nás, tak z tohoto zápasu radost nemám."

Holice – Lhota pod Libčany 1:1

Jiří Tesař, trenér SK Holice: „Zápas nepatřil kvalitou na divizní úroveň. Hrálo se od vápna k vápnu a brankových příležitostí bylo velmi málo. Občas se přitvrdilo, ale na hře se nic nezměnilo. Zápas skončil remízou, která průběhu hry odpovídala."

Josef Kopecký, předseda TJ Sokol Lhota pod Libčany: „Přijeli jsme vyhrát, k čemuž jsme dobře vykročili již ve 3. minutě, kdy se trefil Krejčík. Poté jsme nevyužili několik šancí. Ve druhé půli to pokračovalo. Stoprocentní příležitosti neproměnili Hrabík, Jiřík a Krejčík. Domácí nakonec díky povedené střele vyrovnali. Bohužel tentokrát se naši střelci nevyznamenali."

Letohrad – Semily 3:1

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „Úvodní minuty byly z naší strany ospalé. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom soupeři do poločasu uštědřili takový gólový příděl. Zápasy ale někdy takové jsou, jak se říká, do čeho kopnete, to vám tam spadne, proto poločasové vedení tři nula. My to štěstí tentokrát měli a s vědomím vysokého vedení jsme již zbytek utkání dohráli bez větších komplikací."

Ústí nad Orlicí – Kutná Hora 0:3

Jan Navrátil, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „I přes vysokou domácí prohru svému týmu děkuji. Hosté hráli agresivně a koncentrovaně, potrestali naše chyby a zaslouženě vyhráli. My i přes velkou snahu jsme neměli dostatečnou sílu v útočné fázi a to rozhodlo. Soupeři gratuluji."

Turnov – Svitavy 4:0

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „Opět v pozměněné sestavě jsme první poločas odehráli celkem slušně. Druhá půle už z naší strany divizní nebyla. Hned po vstupu na hřiště jsme si dali ukázkový vlastenec a bylo v podstatě rozhodnuto. Domácích bylo najednou plné hřiště, vyhrávali všechny souboje a v závěru nám dali ještě dva góly. Špinavé prádlo si vypereme v kabině, ale nejde hrát divizní zápas v poklusu a bez soubojů. V Turnově jsme si bodovat nezasloužili a hlavně druhý poločas odevzdali."

Mšeno – Dvůr Králové 3:3

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „I když jsme v utkání již prohrávali 2:0, značně zlepšenou hrou ve druhém poločase jsme dosáhli alespoň jednoho bodu, když tři body byly hodně blízko. Na rozdíl od posledního utkání doma se většina hráčů podstatně zlepšila a doufám, že zlepšení celému týmu vydrží až do závěru mistrovských utkání."

Fotbalová divize C

Hvězdy kola

1. Zdeněk Konečný (Letohrad): Štírek letohradského týmu stihl za osmnáct minut nasázet do sítě Semil hattrick. Ač je nevelké postavy, dvakrát skóroval hlavou. Bravo!

2. Martin Otradovský (Dvůr Král.): Služebně nejstarší dvorský útočník se v divizi naposledy trefil loni v dubnu na hřišti Mšena (1:2). Pak gólově mlčel a prosadil se až více než po roce proti stejnému soupeři. Tentokrát jeho dva góly přispěly k cenné remíze 3:3.

3. Ondřej Vaníček (Nový Bydžov): Na hřiště přišel v 66. minutě za indisponovaného Pavláska a v závěru zápasu pumelicí zajistil svému týmu tři body, které mu ještě dávají teoretickou naději na záchranu.

Vítěz

Fotbalisté Nové Paky: V sobotu mužstvo zlomilo prokletí domácího hřiště v Jírových sadech, kde se mu v posledních zápasech tolik nedařilo. Po dobrém výkonu porazilo pardubickou juniorku 2:0 a v tabulce se vyšvihlo na nevídané páté místo.

Zajímavost

Manažer mezi třemi tyčemi: Josef Petera, také trenér a manažer Lhoty pod Libčany, si v Holicích překvapivě oblékl brankářský dres. Pochytal několik ošemetných střel. Vyrovnávací gól Starého ze čtyřiceti metrů jde však jednoznačně na jeho vrub.

Střelci

ČFL: 1. Holub 17 branek; 2. Vácha 8; 3. Vladyka (vš. Chrudim) 6.

DIVIZE C: 1. Svoboda (Svitavy) 18 branek; 2. Kukla (Ústí nad Orlicí) 10; 3. Hubička (Náchod) 8; 4. – 7. Kilevník (Dvůr Králové n. L.), Janecký, J. Sklenář (oba Pardubice B), Knápek (Ústí nad Orlicí) vš. 7
Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.

Střípky z víkendu

Konečnému stačilo osmnáct minut

Letohrad – Zdá se, že v Letohradu se konečně mohou opřít o pořádného střelce. Hledání snad skončilo, ale že to dalo práci. Už proti Pardubicím byl Zdeněk Konečný výraznou postavou a sklidil ovace fanoušků, ovšem teď si počínal jako zkušený mazák, pro kterého není problém nastřílet hattrick za 18 minut. Jeho řádění odnesly Semily. U prvního gólu předvedl krásný fotbalový moment, u dalších dvou mířil přesně hlavou, ačkoli měří pouze 172 cm. Navíc nemuselo zůstat jen u tří gólů, ale střelecký prach si nový letohradský „snajpr" nechal zřejmě na další zápasy.

Dvůr nastřílel během pěti minut tři góly!

Mšeno – Velké střelecké trápení předvádí v jarní části fotbalisté Dvora Králové. Za březen a duben stihli Cellerovi svěřenci odehrát osm divizních utkání, během nichž však nastříleli pouhých pět branek. V sobotu snad ale střeleckou mizérii nadobro protrhli. Nutno říci, že dost kuriózním způsobem. Dvůr totiž v jabloneckém Mšeně od 63. minuty prohrával 0:2. Pak ale během dalších dvou minut bleskově vyrovnal a v 68. minutě už dokonce po druhé trefě Otradovského vedl. Nakonec brali Dvoráci bod za remízu 3:3.

Holice doma bodovaly až na dvanáctý pokus

Holice – Kdo si počká, ten se dočká. Jenže v případě holického týmu už je pozdě. Sestupující z divize doma získal první bod až 5. května. Stalo se tak na dvanáctý pokus. Do té doby měl nováček před vlastními diváky bilanci jedenácti proher se skóre 6:30. Paradoxně proti Lhotě pod Libčany nebyl výkon Holic dvakrát ideální. A při své premiéře v dospělém fotbalu u něj byl devatenáctiletý dorostenecký gólman Michal Bareš. Jeho kolega, teprve šestnáctiletý, Marek Schmeiser je na tom ještě lépe. Na jaře vyčapal už šest bodů – venku.