V semilském dresu se utkání zúčastnili například Josef Zamastil, Řípa, Štěpánek, Preisler, Rypl, Pašta, Petr Zamastil, Škovránek, Krystan, Pražák, Jirků, Brožek, Bareš, Fillinger, Kubán, bratři Kalousové a další. Za výběr Jablonce hráli Kotlár, Šturma, Hozda, Doležal, Černý, Bukvic, Kraus, Procházka, Sejkora, Milan Halama, Ladislav Halama, Fukal, Doubek, Míšek, Král.

O rozhodování se staral nestranný rozhodčí Pavlín Jirků. Semily po celou dobu zápasu tahaly za kratší konec a prakticky od samého začátku prohrávaly. Až po delší době se podařilo snížit.

Roman Brožek vymetl šibenici

Poté, za mocného popíchnutí místního rozhlasu a upozornění, že pan Roman Brožek již 10 let nedal v semilském dresu gól, se jmenovaný opřel daleko před vápnem do míče a vymetl šibenici jablonecké brány. Na některých semilských hráčích však byl, co se týče fyzické kondice, vidět delší herní výpadek, a také časté návštěvy u půlící čáry, kde byl v hojném množství podáván dobře chlazený iontový nápoj s čepicí z pěny.

V poločasové přestávce se na hrací plochu dostavili pánové Jiří Vaňátko, Ilija Todorov, Vladimír Křapka a Josef Soukup, aby zde převzali ocenění za dlouholetý přínos fotbalu v Semilech.

Po vzoru slavných herců a hereček nastoupil do druhého poločasu pan Pavlín Jirků se zcela novým, na rozhodčího velmi provokativním účesem zapůjčeným od jednoho školou povinného diváka. Semilské mužstvo již touto dobou prohrávalo 4:2 a protože se nezdálo, že by mohlo dojít k obratu, přišli na řadu pořadatelé.

Nejdříve byl jablonecký brankář Dušan Kotlár obdarován sklenicí piva. Když ani po chvíli nebyl patrný vliv na brankářský výkon, začali semilští diváci posílat rum. Nakonec pořadatelé přiběhli s nosítky, milého brankáře naložili a odnesli do autu. V té době se však hra odehrávala na opačném konci hřiště a tato snaha žádné ovoce nepřinesla.

Pět minut před koncem již zcela nestranný Pavlín Jirků, slovy: „Semily, do toho, makejte, převálcujte je !!!,“ burcoval semilské mužstvo. Poté dokonce, téměř na hranici velkého vápna, odpískal přímý volný kop, který i sám zahrával. Semilská převaha byla obrovská, všechny snahy o vsítění gólu však mařil mrštný brankář Jabloneckých.

Nepomohly ani tři pokutové kopy!

Když už se nastavovala sedmá minuta, dostali semilští výhodu pokutového kopu, který však šel mimo jabloneckou bránu. Bdělý Pavlín Jirků však nechal kop opakovat, neboť brankář byl v době kopu příliš daleko před svou svatyní. Aby pan rozhodčí na další možný prohřešek měl dobrý výhled, stoupl si raději rovnou do brány přímo za záda jabloneckého brankáře. A vyplatilo se. Druhou penaltu sice bravurně chytil, znovu však byl příliš daleko před brankovou čárou, proto se kop musel opět opakovat. Tentokrát však šel nad bránu a tak rozhodčí rezignoval a zápas ukončil.

Oslava 105 let trvání fotbalu v Semilech byla povedená, atmosféra příjemná a obě mužstva včetně rozhodčího předvedla velmi kvalitní výkon. Nezbývá než doufat, že k dalšímu výročí bude opět nějaká podobná akce uspořádána.

Ilja Todorov